• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Led predne svetla

Robino1976

nový člen
25
Caute, ajo sa prosim Vas nastavuju predne led svetla? Stava sa mi ,ze mi obcas blikaju oprotiiduci . Mal som predtym octaviu a tam bolo automaticke nastavovanie sklonu. Ako to funguje na mazde? Pri nastartovani nevidim ,zeby sa same nastavili resp. Nakalibrovali.

Odoslané z COL-L29 pomocou Tapatalku
 
Caute, ajo sa prosim Vas nastavuju predne led svetla? Stava sa mi ,ze mi obcas blikaju oprotiiduci . Mal som predtym octaviu a tam bolo automaticke nastavovanie sklonu. Ako to funguje na mazde? Pri nastartovani nevidim ,zeby sa same nastavili resp. Nakalibrovali.
To záleží jakou máš výbavu. Já mám Rev.TOP a všechno je automatické. I dálkové se samy postupně zhasínají, podle protijedoucích vozidel. Jelikož jsem upravoval výšku auta, nechal jsem si světla seřídit v autorizáku.
 
Mam revolution, Mam led svetla. Je mi jasné ,ze nemám automaticke prepinanie dialkovych. Ale nastavenie vysky by malo byt . Tak ako pri halogénoch je nastavovanie vysky podla zatazenia z vnutra manualne. Chcel som vediet ako to nastavuje ledky.

Odoslané z COL-L29 pomocou Tapatalku
 
Světla se nastavují zezadu na světlometech. Stačí zajet do servisu nebo stk, kde je dle regloskopu správně seřídí. Pokud budou na vrchní hraně, tak bych je osobně níže nedával (majitelé, kteří si světla nechávali přizvedávat na vrchní hranu jistě potvrdí) a udržoval pouze plexi světel více čisté (samozřejmě pozor na poškození plexi) - nedochází vlivem špíny k lomu světla nežádoucím směrem.
Manuální nivelace je pouze u halogenových lapm (u xenonů a led být nesmí).
 
To je mi vsetko jasne .. . Dakujem za rady. Ide mi hlavne o to ze som nepostrehol aby svetla sa nastavovali. Resp. Kalibrovali po nastartovani. Na octaviii ked som nastartoval tak sa výška svetiel skalibrovala . Bolo vidieť ako chodia cocky hore a dole. pri tých led svetlach to nevidim. Preto sa pytam ako to niveluje.

Odoslané z COL-L29 pomocou Tapatalku
 
Ta svetla si jen projela horni a dolni nastavenou maximalni poloholu. V pripade AFS i bocni. Ale ze by se kalibrovala ve smyslu nastaveni jako podle regloskopu, to se nedelo, nedeje a dit nebude. Jaka poloha se jim mechanicky a elektronicky nastavi, z te vychazi.
 
Ta svetla si jen projela horni a dolni nastavenou maximalni poloholu. V pripade AFS i bocni. Ale ze by se kalibrovala ve smyslu nastaveni jako podle regloskopu, to se nedelo, nedeje a dit nebude. Jaka poloha se jim mechanicky a elektronicky nastavi, z te vychazi.
Zle som sa vyjadril. Sorry. Jasne ze sa nastavuju podla regloskopu. Inac sa opytam. Ako dochadza pri mazde k nastaveniu vysky svetiel v zavislosti od zatazenia auta? Bavime sa o led svetlach

Odoslané z COL-L29 pomocou Tapatalku
 
Na zadní nápravě by měli být čidla na zatížení, podle kterých se řídí sklon světel. Někdy pozoruji, že při nastartování se sklon světel upraví, ale není to vždy. Zřejmě záleží, v jakém nastavení - zatížení nápravy se auto vyplo. Taky už jsem pozoroval korekci nastavení světel při zastavení auta na křižovatce např. v kopci. Udělá to cca 1 až 2 sekundy po zastavení. Usuzuji z toho, že Mazda neprovádí kalibraci při nastartování jako to dělá VW koncern, ale mění sklon světel jen podle zatížení.
 
Tak jak u vsech aut s automatickou nivelaci. Pomoci cidel na napravach a RJ svetlometu.
 
Na zadní nápravě by měli být čidla na zatížení, podle kterých se řídí sklon světel. Někdy pozoruji, že při nastartování se sklon světel upraví, ale není to vždy. Zřejmě záleží, v jakém nastavení - zatížení nápravy se auto vyplo. Taky už jsem pozoroval korekci nastavení světel při zastavení auta na křižovatce např. v kopci. Udělá to cca 1 až 2 sekundy po zastavení. Usuzuji z toho, že Mazda neprovádí kalibraci při nastartování jako to dělá VW koncern, ale mění sklon světel jen podle zatížení.
Presne o tom pisem. Nakolko som si vsimol ze občas mi blikaju protiiduce auta. A zatial som si nevsimol ,zeby sa svetla nejako prestavili.

Odoslané z COL-L29 pomocou Tapatalku
 
Back
Top