• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika LED uvítací osvětlení - osvětlení nohou

Max6

mistr Mazdího řemesla
3 162
Ahoj Mazďáci. Tak jsem si projížděl fotky na internetu ohledně různýho osvětlení našich miláčků a narazil jsem na originální sady osvětlení nohou. Když jsem viděl ty ceny,tak mě strašně moc zajímalo co je na tý sadě tak hrozně drahýho.... No abych to neprodlužoval,tak nakonec se mi podařilo dostat k tomu jak vypadá ta sada osvětlení nohou pro nový mazdy (BM,GJ,CX5,....) a montážní kabeláž která se k tomu musí dokupovat. A když jsem to pozorně prozkoumal,tak jsem si řekl že si tu sadu raději vyrobim... Místo tý jedný ledky která se navrtá do plastů jsem použil LED pásek, který se NEmusí nikam vrtat, o trošku vyšší svítivosti, vyrobil kabeláž, přidal ještě do obvodu pojistu (kdyby náhodou) a zapojil pesně tak jak se zapojuje ta origo sada.
Jak to dopadlo můžete vidět na fotkách (foceno na dílně za mírnýho světla)

A jelikož jsem myslel i na vás ostatní,tak jsem při tom svym tvoření vytvořil i sady na prodej. Zatím mám jen na M3BM, ale není vůbec problém jí upravit na ostatní modely GJ,CX5,CX3,.... případně i na starší modely. Dokonce se dá lehce na přání upravit i aby svítili nohy pasažérům vzadu (přidají se další dva LED pásky).

Cena za sadu na M3BM je 550Kč, na GJ je 600Kč, ostatní modely +/- v týhle hranici, přidání podsvícení zadních pasažérů + 80Kč.
Zatím mám přesný fotonávod instalace jen na M3BM a na ostatní auta můžu zatím říct jen kam to zapojit a co přibližně udělat/rozebrat (u M3BM se rozebírá hodně plastovejch dílů - hlavně v kufru). Proto taky nabízim instalaci týhle sady za 400Kč

IMG_20170216_0935561.jpg IMG_20170216_0950406.jpgIMG_20170214_1407500.jpg
 
Poslední úprava:
Vyzerá to výborne. Ja veľmi chcem červené. Na SK u predajcov Mazda chcú za svetlá 40€ a plus kabeláž, čo netuším koľko stojí. Škoda že si tak ďaleko Maxíku :(
Ako to vlastne funguje, kedy to svieti? Počas jazdy asi nie, alebo sa mýlim? Uvítacie si predstavujem asi takto : prídem k autu a odomknem ho kľúčom a vtedy sa to rozsvieti a zhasne to pri aktivácii elektriky tlačítkom na štartovanie.
Ak sa mýlim , opravte ma :)
 
Přesně tak, svítí to přesně jako stropní osvětlení když je na poloze AUTO/DOOR. Takže odemkneš auto a na nastavenou dobu se rozsvítí,otevřeš dveře a rozsvítí se, chcípneš motor a rozsvítí se, zamkneš auto a zhasne,atd....
Každý LED pásek je na samostatný konektor,takže není problém ho vyměnit za jiný nebo jinou barvu. V extrému si člověk může udělat i to,že řidič svítí zeleně, spolujezdec modře, když se přidají i zadní sedadla,tak tak můžou mít zvlášť barvu. Prostě dle libosti člověka.
 
@shr3k Super ;):)
já ty kabely hledal ve workshopu,ale tady je to aspoň pěkně přehledně všechny auta nejdnou :)
 
No mi to osvětlení (originál MAZDA doplněné) pánové svítí i po zavření dveří, pokud mám rozsvícené světla potkávací, tzn. večer a v noci. Zapojení je podle originálu a jen přes DIODU a pak přes druhou DIODU od napětí světel (u MAZDY je to tuším spínáno obráceně) a tam jsem dal ještě do série odpor, protože to svítilo moc v noci a byly odrazy světla nepříjemné ... takže když otevřu dveře svítí naplno a když zavřu zhasnou a pokud jsou zapnuté světla, tak to svítí tak na 30%. Teď si nejsem jisty, zda jsem neřekl autoelektrikáři, že to má napojit na světla nebo myslím, že říkal že je tam blízko drát (napětí) od nastartovaný motor, což vyhovovalo.
 
No mi to osvětlení (originál MAZDA doplněné) pánové svítí i po zavření dveří, pokud mám rozsvícené světla potkávací, tzn. večer a v noci. Zapojení je podle originálu a jen přes DIODU a pak přes druhou DIODU od napětí světel (u MAZDY je to tuším spínáno obráceně) a tam jsem dal ještě do série odpor, protože to svítilo moc v noci a byly odrazy světla nepříjemné ... takže když otevřu dveře svítí naplno a když zavřu zhasnou a pokud jsou zapnuté světla, tak to svítí tak na 30%. Teď si nejsem jisty, zda jsem neřekl autoelektrikáři, že to má napojit na světla nebo myslím, že říkal že je tam blízko drát (napětí) od nastartovaný motor, což vyhovovalo.
Jaká byla cenovka? Díky
 
To už nevím, ale bylo to dle ceníku příslušenství, který je všude stejný ... LED + Kabeláž + Montáž
 
Back
Top