• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

nezávislý Moravia Property - Ostrava

ruckin

výkonný člen KLANu
335
web: http://moraviaproperty.cz/
místo: Ostrava - Mariánské Hory


Dosavadní zkušenosti:
1. Výměna oleje a filtrů:
auto jsem si převzal, no bohužel jsem z něho po dojezdu 10km něco cítil a tak jsem jim volal (myslel jsem že cítím benzín - už se mi s novým horkým olejem smývá z pracovního prostředí :D). Byl pátek tak říkali, že to mám případně dovézt v pondělí, že na jejich straně bylo vše OK. V sobotu ráno zase nešlo nic cítět tak jsem vyrazil na výlet. Na konci 80km výletu mi začal jít kouř z pod kapoty. Suma sumárum, zapomněli dát víčko na olejovou nádržku, olej vychrstal a nahoře začal kouřit. Pro auto si dojeli, prostor vyčistili dali nový olej a slíbili 30% slevu na další servis.
2. Výměna předních ramen, zadních brzd, kompletní kontrola vozidla, vyvážení a geometrie + opět běžný servis tj. olej a filtry:
celý servis mě vyšel na 16700 Kč i se slevou. Ramena se teď špatně shání a oni mi tam sehnali Japanparts za 3t kus (po slevě). Brzdy bosch - nějak se neptali na preference a já to nyní taky nechtěl řešit. Doporučení pro příští servis je vyměnit rozvodový řetěz, že je prý hlučnější studený start.

Sumář:
Mám pár známých co tam jezdí a nestěžovali si. Snad mě nechcou natáhnout, ale bohužel to nepoznám tak musím věřit :D
 
Asi pisnu pokračovaní. Snad se z toho nestane tragikomedický bestseller. Auto od výměny ramen má tužší řízení - zejména při přechodu zleva doprava. Znamý z Kodecaru mi říkal, že nejspíš jsou ramena každé jiné rozměrově. Ale říkal, že to je sotva cítit, takže je možnost že si to sedne nebo si zvyknu. V pondělí se zkusím vrátit do servisu, uvidím co mi k tomu řeknou oni. Pak sem doplním.
 
Back
Top