• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nahodilé tu-tu-tu zvuky při směrových světlech a brzdění

Jurus

nový člen
4
Zdravím, asi s příchodem chladnějších teplot začal tento kuriózní problém. Při směrových světlech, anebo brzdění se v autě ozvou "tu-tu-tu.." zvuky odněkud zezadu vozidla. Při směrových světlech se to "tu" ozve na bliknutí a při brzdění na sešlápnutí jednou.

Zajímavé je, že se to chová nahodile (u směrovky se ozve 1x/2x/3x "tu" při třech bliknutí) a po delší době (cca 1h) to přestane. Zdroj zvuku se mi nepodařilo najít a ani určit jestli se jedná o zvuk z nějakého skrytého reproduktoru nebo o mechanický zvuk (pokusím se nahrát a přidat).

Podobný problém jsem tu ve vláknech nenašel a tak věřím, že jste stejně zvědaví jako já a že zdroj problému společnými silami odhalíme.
 
Nemáš třeba namontované tažné?
Zvuk by mohl jít zleva z kufru od RBCM.
 
IMG_20240203_123519.jpg IMG_20240203_124148.jpg

Prasklá guma způsobila, že do konektoru pro přívěsný vozík natekla voda a vytekla až když jsem ho otevřel. Co mohlo zkorodovalo a následně zamotalo hlavu RBCM.
 
Back
Top