• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunguje zadní světlo při odemčení vozu

Rutemo

nový člen
8
Ahoj,

je to zhruba měsíc a něco co jezdím Mazdou 3 2017 (sedan).
Včera jsem si všiml, že při odemknutí auta klíčkem mi probliknou směrovky a následně se rozsvítí levé zadní brzdové světlo. Pravé ale vůbec nesvítí. (foto1)
Když sešlápnu brzdu tak fungují obě světla, levé i pravé (to levé při sešlápnutí svítí intenzivněji než v tom "idle" stavu)

Dnes jsem vyměnil žárovku, ale problém přetrvává.
Použil jsem: PHILIPS 12065B2 , Autožárovka - výkon 21W, napětí 12 V, světelný tok 460lm, patice W3x16d, životnost 400h
(https://www.alza.cz/auto/philips-12065b2-d4576963.htm)

Kabely vypadají na konci neporušené a vše ostatní funguje.. blinkry, couvací světlo, brzové světlo...

Netušíte čím to může být ?

01 mazda.jpg 03 mazda.jpg
 
je to zradny - stejna patice (T20 7443) jen ma osazeny vsechny 4 kontakty...umi pak svitit low/high beam
to co jsi koupil je asi T20 7440 s jednim vlaknem, ta byva v mlhovce/couvacce
 
@Radfire na Naturala už jsem v jiném vlákně narazil a přemejšlím zda ho neoslovím :)
Ty máš přeházeno ? Pokud ano tak spokojenost ?
 
BK mam prehazeno, a 100% spokojenost...minimalne couvacka fakt stoji za to, interier se taky krasne prosvetli, do kufru uz nemusis s baterkou...
uz mam domluveny prehazeni i na druhy auto (jedna z prvnich veci) :cool:

ty vlaknovy zarovky v 21. stoleti jsou ostuda automobilky
 
Back
Top