• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunkční otevírání 5. dveří (kufru)

Jarred

člen KLANu
64
Ahoj,
kolem vánoc mi začala zlobit mazdice - kufr se skrze tlačítko na klíčích/v autě v pohodě otevřel, ale během otevírání auto 3x zapípalo a pak už kufr nešel přes tlačítko zavřít (vždy to opět jen 3x zapípalo a nic). Zavíral jsem tedy manuálně...

No a než jsem se stihl otočit v servisu, kufr už nejde ani otevřít - což je o dost horší, protože na to žádný "manuální" trik nemám :)

Párkrát zafungovalo poklepat pěstí kolem zámku kufru - ozvalo se cvaknutí a kufr se otevřel. Teď už je to ale, zdá se, úplně mrtvé ?

Neřešil jste prosím někdo podobnou závadu? Na co se připravit?

Díky ?

P. S: Auto je keyless.
 
Poslední úprava:
Když se mi to stalo poprvé, nevěděli si s tim poradit ani ve dvou servisech.
Nakonec po všech možných pokusech jsem ze zoufalství odpojil baterku a po 15 minutách připojil a bylo po problému.
Předtím jsem pro jistotu zresetoval řídící jednotku která má na starosti otvírání kufru..
Potom jsem se někde dočetl, že se to stává při poklesu napětí pod nějakou mez.
 
Tak jsem s tím dneska byl v servisu.. elektrika je prý OK, ale ten zámek odešel mechanicky.
Nový díl = 13.500,- ? dva měsíce po záruce teda pecka...
 
Nějaká Mazda kulance nic?
Ty dva měsíce a zrovna tohle by snad i možná třeba tedy asi, co? :rolleyes:
 
nn, nezájem. už se děsně byli v prsa, když 14 dní po záruce odešlo sklápění zrcátka u řidiče... prý častý neduh, tak tam měli nějakou spoluúčast.. ale na ten kufr se jako že vůbec netváří a klasicky naštvaný, že to nechci obratem za ty prachy vyměnit...
 
nn, nezájem. už se děsně byli v prsa, když 14 dní po záruce odešlo sklápění zrcátka u řidiče... prý častý neduh, tak tam měli nějakou spoluúčast.. ale na ten kufr se jako že vůbec netváří a klasicky naštvaný, že to nechci obratem za ty prachy vyměnit...
Mohli by to vyriešiť v rámci dobrej vôle. Hoci záleží na konkrétnom dílerovi. Ja som mal podobný problém s el vzperou 5 dverí, povrchová korózia a začala vydávať divné zvuky. Cca 2 mesiace po skončení riadnej záruky a hoci som mal predĺženú záruku (tá je vždy už neúplná, nekryje všetko), díler sa mi otočil chrbtom. Po intervencii u hlavného dovozcu pre centrálnu Európu mi to vymenili za tretinovú cenu.
Späťáky mi prestali sklápať ešte v záruke, vymenili v záruke, potom obidva vymenené kusy prestali sklápať znova, už po skončení záruky. Medzitým som začal chodiť na servis k inému dílerovi do susedného mesta a ten mi obidva späťáky vymenil zadara, aj po skončení predĺženej záruky, po schválení Mazdou. Kde je vôľa, tam je cesta. S novým dílerom som spokojný, beriem od nich novú CX 5 a tá ma komplet záruku na všetko 6 rokov.
 
Vždy to je len o ochote servisu bohužiaľ. Samozrejme ak sa bavíme pri novom aute o veciach v záruke alebo kúsok po záruke. Dobrý servis sa snaží nájsť vždy riešenie ktoré bude vyhovovať obom stranám. Pretože si uvedomuje že nestratí svojho zákazníka a ten môže potencionálne u ních kúpiť druhé auto.
 
Práve som aj ja objavil ten istý problém s jednou vzperou zadných dverí, tak uvidím ako sa servis zachová... : unamused:
 
Mohli by to vyriešiť v rámci dobrej vôle. Hoci záleží na konkrétnom dílerovi. Ja som mal podobný problém s el vzperou 5 dverí, povrchová korózia a začala vydávať divné zvuky. Cca 2 mesiace po skončení riadnej záruky a hoci som mal predĺženú záruku (tá je vždy už neúplná, nekryje všetko), díler sa mi otočil chrbtom. Po intervencii u hlavného dovozcu pre centrálnu Európu mi to vymenili za tretinovú cenu.
Späťáky mi prestali sklápať ešte v záruke, vymenili v záruke, potom obidva vymenené kusy prestali sklápať znova, už po skončení záruky. Medzitým som začal chodiť na servis k inému dílerovi do susedného mesta a ten mi obidva späťáky vymenil zadara, aj po skončení predĺženej záruky, po schválení Mazdou. Kde je vôľa, tam je cesta. S novým dílerom som spokojný, beriem od nich novú CX 5 a tá ma komplet záruku na všetko 6 rokov.
Kde, u ktorého dílera si vyriešil tú vzperu 5 dverí? Ja riešim v BB a zatiaľ je ochotný prístup...Uvidím aký bude výsledok.
 
Kde, u ktorého dílera si vyriešil tú vzperu 5 dverí? Ja riešim v BB a zatiaľ je ochotný prístup...Uvidím aký bude výsledok.
Vzperu 5 dverí som vyriešil u dílera v Košiciach, kde som auto v 2017 kúpil. Ale v podstate som si to musel “vyhádať” sám cez dovozcu pre centrálnu Európu v Prahe. Mal som v tom čase aj problém s prednými svetlami (vlhkosť následkom praskliny-v obidvoch svetlometoch na rovnakom mieste…). Díler v KE mi zahlásil sumu okolo 4000 eur za všetko (nová vzpera, predné full Led svetlá), auto bolo 2-3 mesiace po skončení riadnej záruky, predĺženú záruku som mal predplatenú. Takže som sa riadne vytočil, nakoniec po kontaktovaní dílera v Prahe mi to Košičania urobili za 900 eur, všetko.
Po tejto skúsenosti som začal chodiť do Mazdy do Prešova a tam je úplne iný prístup. Po pár návštevách servisu mi príjimací technik z Prešova povedal, že oni by svetlá aj vzperu vymenili zadara, v rámci dobrých vzťahov, aj keď bolo auto už po riadnej záruke. A už dvakrát mi zadara vymenili sklápací mechanizmus späťákov, po záruke…
Takže tak, nie je díler, ako díler.
 
Ok, fajn, dobre vedieť akú máš skúsenosť...zariadim sa v budúcnosti podľa toho...:)
 
Aktualizujem vyriešenie môjho problému so vzperou 5. dverí, dealer v BB mi to cez Mazdu úspešne vyriešil, reklamáciu uznali (aj keď sa na tento diel už nevzťahuje po 3 rokoch záruka Mazda) lebo 5 r. záruka (3+2) je tie +2 roky len cez nejakú Mazda poisťovňu a vzťahuje sa len na drahé zložité veci (motor a jeho časti, prevodovku, pohon 4x4 a pod.). Na nové Mazdy od r. 2022 je už plná 6r záruka priamo od Mazdy a tam to už nebude žiadny problém. Takže som rád a je to len o ochote dealera riešiť to, lebo to údajne (podľa dealera) bolo pomerne zložité. Hlavne že sa podarilo :)
 
Back
Top