• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunkční tempomat po omezení funkce

DejvSest

nový člen
16
Ahoj,

auto ještě nemám ani tejden a už tu píšu druhej příspěvek. Včera se mi při jízdě na dálnici na tempomat rozsvítilo upozornění na nefunkční hlídání přejetí pruhu a upozornění na střet kvůli horší viditelnosti kamery. Tempomat se vypnul. Po nějaké chvili začalo fungovat upozornění na přejetí pruhu. Od té doby nefunguje tempomat. Auto stalo v garáži, vyleštil jsem sklo kolem kamery, přední znak, auto stálo v garáži. Ani dnes tempomat nesel. Odpoledne se mi opět objevilo upozornění. Systémy tak na 10 min nefunkční, následně se funkcionalita vrátila, tempomat stále nic. Tempomat se zaone, nyvkazuje zadnou chybu ani nefunkčnost, jen nejde nastavit rychlost.

Má někdo nějaký tip, jak to napravit, vyresetovat nebo ktere čidlo vyleštit?

Tohle auto je snad prokletý. Začínám pomalu propadat skepsi. :(
 
A prošel sis módy tempomatu na tlačítku na volantu a nastavil ten aktivní?
 
Myslím, že se mi to jednou taky stalo po výpadku kvůli počasí. Nevěděl jsem, co s tím, tak jsem vypnul motor, znovu nastartoval a dobrý. Takže fakt nevím, asi tedy jedině do autorizáku. Nebo pokud bys měl ForScan, tak projít výpis chyb a pokusit se případně resetovat z něj. Ale nedělal jsem to.
 
mne vypínalo tempomat pri vadnej baterke, podľa origo dia bola príčina kolísanie napätia na radare a ešte jednom module,(už si nepamätám, ktorý)
 
Back
Top