• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nefunkční zásuvka v pojistkové skříni

mellda

výkonný člen KLANu
439
Netušíte někdo, proč mi nefunguje jedna ze zásuvek v pojistkové skříni? Jedná se o zásuvku č. 11, kde by mělo být napětí, když je auto v ACC nebo nastartované.

mazda-3-fuse-box-left-side.jpg

Zásuvka se jmenuje "F.OUTLET - Accessory sockets". Potřebuju ji pro parkovací kameru, aby mi fungoval správně parking mód.

Se stejným kabelem jsem zkoušel zásuvku č. 5 "R.OUTLET3 - Accessory sockets", kde je napětí pořád, a opravdu jsem ho naměřil, takže kabelem to být nemůže. Zkoušel jsem i druhý kabel a to stejné.

Mám tyto káblíky. Schéma pojistkvé skříně je tady:

https://www.autogenius.info/mazda-3-2014-fuse-box-diagram/
 
Super, přesně toto potřebuju. Tu spodní zástrčku máš zapojenou do poslení zásuvky? Podle tohoto diagramu by to měl být F.OUTLET stejně jako u mě. Když se podívám na tu zástrčku, jsou tam dva sloty na pojistky:

Screenshot_1.png

Mám pojistku jen v tom horním, tj. tak, jak jsem to dostal. To je blbě? Mají tam být dvě pojistky?
 
Kdyby to byla zásuvka na pojistku ke nějakýmu zařízení (třeba světla nebo vyhřívání sedaček), tak je mi jasný, že tam musím zapojit obě pojistky, protože ta druhá propojí ten původní obvod, aby to původní zařízení fungovalo. Ale u F.OUTLET si nejsem jistej, jak to funguje. Možná je chyba v tom, že jsem tam tu druhou pojistku nedal.
 
poistku ktoru vyberies z pozicie, das do spodneho slotu adaptera.. do vrchneho slotu ide poistka pre kameru...
ci to mam presne v 11 uz nepamatam.. ale podla fotky to je pod 15A poistkou takze 10 - MIRROR

hlavne pre kameru som pouzil 2.5A poistku.. nie 15A ktora bola v baleni s rozbockou..
 
Aha, tak to asi taky zapojím k zrcátkům a kašlu na to. Jen jak nad tím teď přemýšlím, tak si nejsem jistej, jestli se zrcátka vypnout s vypnutím auta. Protože pokud je to pohyb zrcátek, tak já mám automatický sklápění zrcátek po zamčení auta, tj. při vypnutým autě tam jde elektrika. Jedině, že by to bylo vyhřívání.

Dívám se na ten diagram a MIRROR DEFOREST je 8. zásuvka, takže ta 10. bude pohyb zrcátek.

Zkusím a uvidím.

Jinak jestli se nepletu, tak tu první zástrčku máš zapojenou do 6. zásuvky, což by měly být airbagy. Všude doporučují nepoužívat airbagy a ostatní security věci. Asi kvůli zvýšenýmu riziku, že se tam něco pokazí.
 
Poslední úprava moderátorem:
Back
Top