• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Nelze tankovat benzín

Oldřich

nový člen
4
Zdravím všechny ,
Prosím Vás mám zvláštní dotaz. Zničeho nic mi nejde natankovat benzín. Strčím pistoli do nádrže nateče cca1l benzínu a pistole vypne jako že nádrž je plná.Více tam nedostanu. Zkoušel jsem to doma z kanystru a bylo to samé. Dcera mi vysávala auto a sundala i zadní podsedák sedačky. Jsou tam kábly ale všechny jsou zapojené. Nevím co s tím.
Děkuji Vám Za odpovědi. Haiker Oldřich
 
Zkoušel jsi jinej stojan na benzince? Já se třeba setkal s tím že jeden stojan mě 3x po sobě vypl o 10L dřív.
Pak je druhá možnost že máš ucpaný odvětrání (což je dírka u hrdla) , nejčastěji to způsobí hmyz co tam zaleze
 
Zkoušel jsi jinej stojan na benzince? Já se třeba setkal s tím že jeden stojan mě 3x po sobě vypl o 10L dřív.
Pak je druhá možnost že máš ucpaný odvětrání (což je dírka u hrdla) , nejčastěji to způsobí hmyz co tam zaleze
Zkoušel jsem to na 4 stanicích a všude stejný na to odvětrání jsem se zatím nedíval, ale hned to zkontroluji
 
Tohle chce vidět, protože tahle to může být X věcí od nějaký drobnosti po větší problém, ale pokud nejde natankovat ani z kanistru a ta nádrž je opravdu prázdná, tak mě napadá ještě ten jednocestný ventil že by byl ucpaný/přidřený
Na obrázku číslo 42-280
9357621ff6551ddd7ece93b554a89e9f-604x849.gif
 
Dělalo mi to taky. Pistole vypla, po vyndání byl vidět benzín, jak za bublání pomalu mizí v nádrži.
Při čerpání paliva by se měl přebytečný vzduch vracet ven tenkým vedením ustícím hned vlevo za hrdlem (je to vidět na tom obrázku 42-210).
Ta je asi ucpaná a proto se mi vzduch vracel hlavním vedením a probublával benzínem.
Mám pravzpomínku, jestli na to kdysi nedělali svolávačku, protože jak auta stála v Japonsku, tak si tohle vedení oblíbili pavouci a ucpali ho.
Zkoušel jsem to prošťouchnnout drátkem, ale blbě se ta dírka trefuje.
Časem se mi to zlepšilo. Ale furt to není ono.
Možná pomohlo i to, že při každém čepování přidávám VIF. Když je fronta, tak si ho tam stříknu během čekání. A VIF měl čas stéct a promazat ten jednocestný ventil.
 
Back
Top