• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nesvítí zelený klíč (keyless)

Autobusek

nový člen
21
Ahoj všem! Před nedávnem, když se trochu víc ochladlo, mi začal startér pomaleji točit při startování, tak jsem si nachystal novou baterku. Jenže než jsem ji stihl vyměnit, tak se jednou stalo, že mi při následné jízdě svítilo startovací tlačítko červeně. Ještě ten den večer jsem vyměnil baterku za novou. Použil jsem při tom dvě sady kabelů, aby si toho "auto nevšimlo". Stará baterie měla napětí 12,3V. Od té doby startér točí zase jak za mlada. Ale muselo se něco stát, protože od té doby se při sešlápnutí spojky nerozsvítí zelený klíček, ani startovací tlačítko zeleně. Auto ale normálně startuje a i všechno ostatní funguje jak má. Vyměnil jsem i baterii v klíčku za novou, ale stav je setrvalý. Už takhle jezdím asi měsíc. Setkal jste se někdo s podobným jevem? Nevadí to ničemu? Díky za reakce!
 
Úplně odpojit baterku jsem tehdy nechtěl, aby se mi něco nepodělalo ještě víc (reset kdovíčeho...). Přecejenom jsem nevěděl jistě, kvůli čemu mi to tlačítko blikalo červeně, a když jsem si potom tady četl různý příběhy s červeným klíčem, tak mě to trochu nastrašilo. Ale díky za radu, příště baterku vyndám bez rozpaků. Každopádně adaptér je na cestě, tak budu mít aspoň novou hračku :) .
 
Chyba ohledně napětí nezmizí po odpojení baterie. I když se nerožne kontrolka MIL, chyba tam je a i když není aktuální způsobí červenej klíček
 
Zelený klíček skutečně zase svítí po smazání všech chyb z jednotek:

DTC v RKE: P1708:29-48, U3003:16-48, P1794:16-48, P0560:16-48
DTC v RCM: B1127:1B-08
DTC v BCM/GEM: B10A5:87-2B
DTC v IC: U0515:92-08

Airbagy v RCM se tam vyskytly dnes omylem, když jsem posunoval spolujezdcovo sedadlo - asi celkem klasická "závada". A chyba v BCM je nejspíš odpojená siréna. Chyba v IC bude pravděpodobně souviset s tou předchozí z RKE.

Takže ještě jednou díky za navedení, Forscan je vskutku užitečná utilita.
 
Back
Top