• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Odklon zadních kol

Vitus

správce
Člen týmu
5 943
už před časem se mi zdálo, že PZ kolo má odklon vrchem dovnitř auta (jako áčko) a poté, co mi moje zdání potvrdili i další jsem se dneska vydal na geometrii. Laser geometrie sice potvrdila moje zdání o odklonu, ale Mazda prý nemá excentr na štelování odklonu, pouze na štelování sbíhavosti ....

po debatě s @Deri a díky mu za obrázek (byť patří k modelu GG) se zdá, že tam excentr na odklon na velkém rameni skutečně je.

Má někdo zkušenost se štelováním odklonu na GH?

^6C7FD838ADBB0D4EE0609868F80C2B9C08062CA154C916EAA6^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

a opět body pro @Deri , který našel odklon přímo pro GH. Půjdu se zítra vysmát té "chytré" laser mašině :)

štelování odklonu pro GH :
ssss.jpg

správné hodnoty v závislosti na zatížení díky obsahu nádrže:

^594099C633CE2DB322A7438C29C29D429DBDDCB2F365D962CF^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
 
Poslední úprava:
Když ještě fungovala mazda v Břeclavi, tak mi vždy tyto šrouby prostříkli, aby při geometrii se s nimi dalo lépe pracovat. Protože pokud zareznout, tak je to hooodně špatně. Ale tato to má řešeno i mondeo.
 
Back
Top