• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Olej v sání

Raddyz

nový člen
6
Prosím o radu. Mám Mazda 6 r.v.05, 2.0 D. Bohužel nedostatek oleje, turbo zaseklo, olej kompletně v sání, plný chladič turba. Vše vyčištěno, přetěsněno, výměna turba. 3 měsíce vše ok, pak začal klesat výkon a opět mizí olej (po najetí 2000km zmizely 2 litry), v sání jen jemný mastný povlak jinak nikde nic. Neví někdo co sledovat kam se zaměřit?
 
Tak potom je to na 99% jasné. Vyměnit podložky. Když už je takový úbytek oleje, tak rozhodně sundat vanu a vyčistit i sací koš. No a potom doufat, že motor ještě není přidřený. U tak velkého úbytku oleje už by se člověk nesměl divit, i když ten motor vydrží hodně. Většinou poslední fáze je odrovnání turba a přidření motoru ruku v ruce.

Pro ostatní: Jednoduché pravidlo jak poznat, zda máte špatné podložky pod vstřikama.
Motor zahřátý na provozní teplotu nechat v chodu a odšroubovat víčko oleje. Pokud fouká z motoru dým/pára, tak 100% co nejrychleji podložky vyměnit ;)

Mazdar
 
Díky za radu, prověřím.

i když kapku se obávám, že je to ta druhá možnost. Připadá mi, že to jde přímo do výfuku. Za autem občas černo.
 
Poslední úprava moderátorem:
Všechny tyto příznaky mají na svědomí právě ty podložky. Kouření za autem, žraní oleje. Potom když se dlouho jezdí se špatnými podložkami, tak přichází na řadu zadírání motoru, postupné zničení turba.
Držím palce
 
Prosím ještě o radu. Sací koš olejového čerpadla se jen čistí nebo se dá koupit? Za boha nikde nemůžu najít, to samý těsnění olejový vany, jen nabídka tmelů.
 
Prosím ještě o radu. Sací koš olejového čerpadla se jen čistí nebo se dá koupit? Za boha nikde nemůžu najít, to samý těsnění olejový vany, jen nabídka tmelů.
Kos se jen cisti-nema se jak poskodit,jen se zaspini od sazi. Jak to budete delat,tak samozrejme ocistit vse kam se dostanete.
Nechci ti to tvrdit na 100% ale na vanu se dava jen ten tmel.
 
Sací koš jsem jenom prostřík čističem na brzdy, aby to bylo tlakem a pustily případný usazeniny na sítku.
Na vanu a kryt řetězu jsem dával klasickej červenej motorářskej silikon
 
Back
Top