• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Plave na nerovnostech

dr-zelenka

výkonný člen KLANu
260
Ahoj, neměl někdo problém, že mu Mazda plavala na nerovnostech? Jak najedu na nějakou horší okresku, peru se s volantem zleva doprava a cítím jak se auto kroutí. O to horší je to na mokru, kdy ustřeluje zadek. Na dálnici občas taky ustřeluje, což není příjemné. Byl jsem na geometrii a furt stejné. Plánuju nechat zkontrolovat tlumiče, ale docela tápu. Neřešil někdo něco podobného?
Případně jestli doporučíte kam zajet, okolí Hradec, Pardubice.

Děkuju za tipy. :innocent:
 
Podobné jak popisuješ to bylo, když mi uhnily zadní stabilizátory a rozpadlo se horní uchycení tlumičů na bývalé 323.
Mělo to i své malé kouzlo. Stačilo v zatáčce trhnout volantem a zadek ti krásně plavně dorovnal auto.
Ale pro klid duše jsem to raději vyměnil a dal do pořádku. Přece jen častokrát si to auto brala žena a vozila v něm také i děti.
 
Jo, ty zadní stabilizátory mě taky napadli, zkoušel jsem za ně zatahat, jestli v nich není vůle a nic.
Jak poznám, že to může být horní uložení? :)
 
Back
Top