• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Porucha rotace pneumatik

Kasl petr

nový člen
2
Ahoj, počítač v autě mi vypsal oranžově poruchu : TYRE ROTATION DUE, překlad " kvůli rotaci pneumatik"
když to zruším tlačítkem na volantu, tak to zmizí. Objeví se to znovu při nastartování.
Diagnostika nehlásí žádné vadné čidlo ABS. Vše OK.
Nevíte jak na TO ??? dík
 
Ahoj, nemáš spíš v palubním počítači nastavený termín rotace pneu na autě? Je to v oddílu údržba v palubáku..
 
Jo, to mi v autorizáku jednou zapnuli při výměně oleje s dalším intervalem výměny. Pak jsem taky plašil co to je, než jsem to vypnul.
 
Ahoj, počítač v autě mi vypsal oranžově poruchu : TYRE ROTATION DUE, překlad " kvůli rotaci pneumatik"
když to zruším tlačítkem na volantu, tak to zmizí. Objeví se to znovu při nastartování.
Diagnostika nehlásí žádné vadné čidlo ABS. Vše OK.
Nevíte jak na TO ?? dík

Presnejší preklad je "prekročený termín zámeny pneumatík" a bude to dôvod, ktorý je tu spomenutý. Používa sa hlavne v krajinách kde sa neprezúva pravidelne na zimné pneu, aby sa gumy opotrebovávali rovnomernejšie. Raz za 10 tisíc km sa majú prehodiť kolesá medzi sebou podľa obrázku v návode.

1629891703164.png
 
Back
Top