• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Prasklá hadice turba od sání

dr-zelenka

výkonný člen KLANu
260
Tak při výmeně spojky jsem nalezl jeden z možných problémů s mým turbem. A to praskla gumová příruba na turbo od hadice sání. Co jsem našel, je to prý nedostatkové zboží. Má někdo zkušenost s jejím nahrazení / úpravou?
Předpokládám, že ta gumová příruba u turba je z důvodu vybrací, takže to nemůžu nahradit pevnou částí. Napadlo mě to ufiknout, dát tam téčkovou tunerskou hadici s vývodem na ventilové víko, dejme tomu průměr 60 mm, turbo by mělo mít 62 mm. Tam bych sehnal kus nějaké pružné hadice s průměrem 63 mm. Otázká je, bude to fungovat?
Nebo je lepší sehnat (pokud se dá) jetou z vrakáče, která bude mít také pochybnou životnost? Předpokládám, že jí rozežírá ten olejový film z turba. ?


20210313_194427.jpg20210313_194422.jpg20210313_194416.jpg
 
Poslední úprava:
Přesně na to jsem koukal, vidím to na hump spojku, a do toho klasickou hliníkovou, která to spojí s tou původní.
 
Back
Top