• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Přední světla - nesvítí

Maximsoon

nový člen
10
Ahoj,

mám mazdu 6 GH 132kw s xenonama, ale výkon světel je více než bídný.
Pravda je, že jsem si myslel, že mám zašlé plexi, ale tím to nebude, protože opravdu ten výkon je žalostný.
Výbojkami to nemůže být, pač nesvítí červeně a xenon buď svítí nebo ne, jiná varianta není....S největší pravděpodobností to budou vysvícené paraboly, tak mě zajímá, zda jde někde koupit čistě jen korpus a do něj napasovat ''střeva'' ze starého světla nebo tato varianta nelze
a musím koupit komplet celý xenon.
Pokud má někdo nějaký postřeh nebo zkušenost, jak situaci řešil, tak se prosím ozvěte.
Díky
Marek
 
Ano plastové paraboly u FL nejsou zrovna etalonem výdrže. Ovšem výbojky se umí také hodně vysvítit, tak ideálně potom taky vyměnit.
Stačí nové paraboly a bude svítit zase jako nová. Popřípadě se dá dodat novější typ atd.
Více třeba zde:
 
Díky za info.... A ty nové paraboly se někde dají koupit? Nemůžu je najít a podle čísla dílů světlometů jsem se dostal jen na celý originál kus za 26 000kc. Což se mu moc nechce dávat, když auto má hodnotu cca 120.... Opravdu se nikde neprodává jen obal bez motorů atd? Nějaká druhovyroba? Nebo třeba jen odkaz na tu parabolu.... Díky. Marek
 
Ano dá, ale hlavně nekupuj levné znovu pochromované "repasované" paraboly..
Napiš klukům https://www.dobresvitime.cz/kontakt/ a určitě ti pomůžou (nebo Tomovi na kterého jsem přímo odkázal v příspěvku).
Komplet nové světlo je samozřejmě blbost. Renovace vyjde na zlomek a výsledek je stejný - né-li lepší ;)
 
Back
Top