• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Problém s odomknutím

MartinR

člen KLANu
39
Zdravím členov klanu.

Dnes ráno sa mi stala zvláštna vec s mojou CX-5, G160 AWD, r.v. 2017. Prišiel som k autu, bolo dosť orosené od kondenzácie a nemohol som ho odomknúť tlačítkom na dverách. Vôbec to nereagovalo, ani piate dvere sa nedali otvoriť tlačítkom na nich a pritom som mal kľuč od auta vo vrecku. Tak som skúsil tlačítka na kľúči a nič. Zobral som druhý kľúč (či náhodou nie je vybitá baterka v kľúči), ktorý normálne nepoužívam a znova nič, žiadna reakcia na tlačítka odomknutia ani na tlačítka otvorenia piatych dverí ani na tlačítka v zámkoch dverí.
Naveľa sa mi auto podarilo otvoriť, až keď som kľúč (ten, ktorý používam denne) priblížil tesne k zámku dverí a vtedy zareagovalo tlačítko na kľúči a auto sa odomklo.
Potom som chcel naštartovať, kľúč položený na stredovej konzole a nič, displej vypisoval "Key not found". Po niekoľkých pokusoch a priblížení kľúča k štartovaciemu tlačítku auto naskočilo a potom sa už chovalo normálne.

Má niekto podobné skúsenosti?

Dosť ma to rozladilo, neočákaval som takéto problémy s elektronikou o nového auta.
V servise som zatial nebol, ale chystám sa, keďže mi prestalo svietiť interiérové stropné svetlo vzadu na strane vodiča.

S pozdravom,

Martin
 
Zdravím členov klanu.

Dnes ráno sa mi stala zvláštna vec s mojou CX-5, G160 AWD, r.v. 2017. Prišiel som k autu, bolo dosť orosené od kondenzácie a nemohol som ho odomknúť tlačítkom na dverách. Vôbec to nereagovalo, ani piate dvere sa nedali otvoriť tlačítkom na nich a pritom som mal kľuč od auta vo vrecku. Tak som skúsil tlačítka na kľúči a nič. Zobral som druhý kľúč (či náhodou nie je vybitá baterka v kľúči), ktorý normálne nepoužívam a znova nič, žiadna reakcia na tlačítka odomknutia ani na tlačítka otvorenia piatych dverí ani na tlačítka v zámkoch dverí.
Naveľa sa mi auto podarilo otvoriť, až keď som kľúč (ten, ktorý používam denne) priblížil tesne k zámku dverí a vtedy zareagovalo tlačítko na kľúči a auto sa odomklo.
Potom som chcel naštartovať, kľúč položený na stredovej konzole a nič, displej vypisoval "Key not found". Po niekoľkých pokusoch a priblížení kľúča k štartovaciemu tlačítku auto naskočilo a potom sa už chovalo normálne.

Má niekto podobné skúsenosti?

Dosť ma to rozladilo, neočákaval som takéto problémy s elektronikou o nového auta.
V servise som zatial nebol, ale chystám sa, keďže mi prestalo svietiť interiérové stropné svetlo vzadu na strane vodiča.

S pozdravom,

Martin
Než zajedeš do servisu, zkus vyměnit v jednom z klíčů baterii.
 
Skúšal som oba kľúče a rovnaká reakcia.
Myslíš, že baterky v oboch kľúčoch sú kaput, aj keď sa jeden z nich vobec nepoužíval?
 
Skúšal som oba kľúče a rovnaká reakcia.
Myslíš, že baterky v oboch kľúčoch sú kaput, aj keď sa jeden z nich vobec nepoužíval?
Jo, taky se mi to stalo u obou po roce, asi se nějak vybíjej v domácnosti od dalších přístrojů. Prý jim nesvědčí blízkost mobilu. :confused:
 
OK, dík za radu, skúsim vymeniť baterky.
Je v tom nejaký háčik, alebo je to jednoduchý džob?
 
Dík.
Inak dnes ráno auto reaguje normálne na odomknutie a zamknutie kľúčom aj na vzdialenosť niekoľkých metrov, tak neviem, či to bude vybitou baterkou v kľúči...
 
Mně šlo taky odemknout a zamknout na dálku, ale uvnitř auta hned naskočila na přístrojovce hláška o nízké hladině nabití baterie v ovladači. Taky jsem se divil, že odešly obě baterie po roce a současně, ale co naděláš. :(
 
Mne včera naskakovala hláška "Key not found", nebolo to o nízkej hladine nabitia batérie v ovládači.
No idem pozrieť návod na výmenu batérie.
 
Zdravím Mazďákov,
treba si uvedomiť, že ovládač "žerie" z batérie prúd stále, či je používaný alebo leží doma v zásuvke.
Moja skúsenosť : výdrž batérie cca 2 roky ...
Po cca 2 rokoch používania mi auto na jeden, ktorý bol na 99% stále používaný, vypísalo, že batéria je slabá.
Vymenil som teda ovládač za druhý /ktorý ležal doma v zásuvke/ a po pár dňoch aj ten bol identifikovaný
autom, že batéria je takmer vybitá. Po výmene batérií v oboch ovládačoch opäť bez problémov ...
 
Ahojte pred asi dvomi týždňami, nám Mazda 6 vypísala Key not found... Nenašartovala ani opakovane, tak sme ju dali do servisu. Bola na diagnostike u autoelektrikára a nič. Nič jej vraj nie je, naštartoval v pohode, všetko funguje. Prišli sme domov, fungovali sme úplne štandardne a dnes ráno nám to zasa vypísalo a auto stojí pred domom lebo proste nenaštartovalo a stále tá istá hláška. V oboch kľúčoch sú vymenené baterky pred dvomi týždňami... Nikdy nás Mazda nenechala v štichu a trošku ma to mrzí, že sa to deje. Neviete čo s tým môže naozaj byť? Ďakujem pekne
 
Najskor by som skúsil novú baterku v kľúči. Niekedy aj ta “nova” nemusí byt dobrá.
 
Najskor by som skúsil novú baterku v kľúči. Niekedy aj ta “nova” nemusí byt dobrá.
Akurát som to skúšala, vymenila som opäť baterku a nič. Som z toho zúfalá, napadla mi však jedna možno blbosť, máme v aute zariadenie od Commanderu a mali veľkú aktualizáciu a viem že je to možno pritiahnuté za vlasy, ale nemôže to zariadenie blokovať signál z kľúča? Len uvažujem, ja sa zasa do týchto vecí až tak nevyznám, vy ste tu predsa lepší odborníci
 
A co takhle přiložit klíč k proximity čtečce (v prostoru tlačítka - klasické řešení pro případ vybité baterie v ovladači)...
 
A co takhle přiložit klíč k proximity čtečce (v prostoru tlačítka - klasické řešení pro případ vybité baterie v ovladači)...
Toto môžem skúsiť, ďakujem , aj keď mala som kľúč v ruke ktorou som štartovala ale skúsim to nejak poprikladať. Ďakujem. Zajtra príde technik tak snáď zistí čo jej je. Naposledy keď tam auto bolo u neho tak naštartovalo úplne krásne, tak to chce vidieť keď to nejde. Ďakujem pekne za rady....
 
Může být něco s ovladačem (banalita - studený spoj na tišťáku, špatný kontakt baterie...). Zkoušeli jste druhý?
Každopádně proximity musí fungovat vždy, i když je RF obvod ovladače nefunkční. Je to prostě alternativa.

Je potřeba někdy mrknout taky do návodu :)

Tady to máš australsky :cool:
 
Může být něco s ovladačem (banalita - studený spoj na tišťáku, špatný kontakt baterie...). Zkoušeli jste druhý?
Každopádně proximity musí fungovat vždy, i když je RF obvod ovladače nefunkční. Je to prostě alternativa.

Je potřeba někdy mrknout taky do návodu :)
Som žena, stratila som sa pri proximity 🙂 ten návod mi napadol, idem sa vzdelávať 🙂 ďakujem
 
Back
Top