1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
  2. Ahoj Host,

dovolte nám předem několik poznámek k problematice ochrany osobních údajů na těchto stránkách. Veškeré osobní údaje, které zpracováváme a které jsou uživatelem zadávány při registraci, spadají pod oprávněný zájem - údaje jsou nutné k provozu internetového fóra a k věkovému omezení jeho uživatelů (nad 13 let). Zpracovávané osobní údaje lze kdykoliv odstranit pomocí funkce Odstranit účet. Mimo osobních údajů zadávaných při registraci zpracováváme (a periodicky odstraňujeme) IP adresy příchozích návštěvníků formou logů. Tyto de facto technické údaje jsou nezbytné pro diagnostiku, vyhledávání možných bezpečnostních incidentů atp. a taktéž spadají pod oprávněný zájem. Jiné osobní údaje nezpracováváme, ani nevyžadujeme.

Proč mít kameru do auta, Vaše zkušenosti, má to právní váhu?

Diskuzi v 'Mimo téma' zahájil Bouu, 11. 4. 2015.

Máš autokameru?

Anketa bude uzavřena 11. 7. 2023 v 12:21.
  1. Ano

47,8%
  2. Ne

13,0%
  3. Plánuji koupi

39,1%
  1. Bouu

Bouu výkonný člen KLANu

496
    69
    28
    Pár důvodů proč mít autokameru (černou skřínku)

a) kolize s chodci
    b) vybržďování
    c) lajdácky označené překážky na komunikaci
    b) střet s protijedoucím machrem
    c) kolize s ciklisty, motorkáři
    d) svědectví .
    (příklad: né každý je v šoku při dopravní nehodě schopen reagovat na lži druhého řidiče .... )
    e) ujíždějcí od dopravní nehody

demonicus napsal:
    Používáte kameru do auta?

Jak máte vedený kabel pro napájení
    jakou kameru máte?
    Používal jsem nějakou noname kameru, bohužel chcípla a zvažuji nákup nové.

Poslední úprava: 23. 5. 2016
    pjetro se to líbí.
  2. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 663
    2 816
    183
    Spritmonitor.de
    kameru vozím přes čtyři roky a zatím jsem ji použil jako svědectví jen jednou na cvoka, co jel mega agresivně a ja ho dojel na pumpě a zrovinka tam byli policajti :) Pustil jsem jim záznam, stáhl jim ho na flešku a frajera si pozvali ke správnímu řízení :)

Nedávno jsem četl, že se naše slavné úřady shodly na tom, že záznam z onboard kamery je přípustný jako důkaz, jen se nesmí zveřejňovat (Youtube a podobně)

3. 1N7RUD3R

1N7RUD3R moderátor Člen týmu

1 217
    219
    63
    Ja bych nejakou kameru chtel poridit. Ale vybiram podle kvality a hlavne designu. Chci aby to bylo co nejmin napadny a dala se dobre umistit. Idealne tak, aby nebyla moc videt zvenku a ja ji tak mohl nechavat v aute. Bal bych se, ze si ji nekdo bude chtit vzit...

4. Bouu

Bouu výkonný člen KLANu

496
    69
    28
    To je dnes docela problem ;(

5. 1N7RUD3R

1 217
    219
    63
    Prave, proto jeste zadnou nemam :D

6. Natural

Natural správce Člen týmu

3 259
    1 893
    183
    1N7RUD3R: Nahasapimapetilon ji má suprově řešenou. Sis jí na srazech nikdy ani nevšim co? :D

7. 1N7RUD3R

1 217
    219
    63
    ee, nevsiml... no tak to se budu muset podivat :)

8. Bob

Bob výkonný člen KLANu

249
    178
    43
    Natural: o kameře uvažuju, tak by mě (a možná nebudu jediný) zajímalo to "suprové řešení". Můžeš být konkrétnější? :)

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk

9. Doofer

Doofer moderátor Člen týmu

949
    510
    93
  10. Natural

Natural správce Člen týmu

3 259
    1 893
    183
    Třeba dnes byla okoukána na srazu :) Konkrétnější bude majitel ;)

11. demonicus

demonicus člen KLANu

46
    24
    8
  12. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 663
    2 816
    183
    Spritmonitor.de
    sloučil jsem pro podobnost témat. Jinak Truecam jsem měl v hledáčku pro upgrade mojí kamery taky, vypadá fajn. Jezdil jsem 4 roky s noname kamerou, která mi minulý týden umřela, ale hned jsem za ni dostal zadara jinou-podobnou.

Na Truecam mám dobré reference od kamarádů, známých a členů ostatních for, takže bych se jí určitě nebál. Taky jsem chtěl kameru s GPS, ale až budu kupovat další kameru, budu chtít i druhé oko, snímající dění za autem.

13. demonicus

demonicus člen KLANu

46
    24
    8
    Tohle vlákno jsem našel, ale tady se řešily spíš "právní" problémy, než výběr kamery.
    Kameru se záznamem provozu za vozidlem bych také rád, bohužel jsem zatím nenašel slušnou kameru, která by to měla.

14. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 663
    2 816
    183
    Spritmonitor.de
    řekl bych, že dění za autem je někdy důležitější nežli před autem.. proto je nejlíp mít obě oči pro komplexní záznam události

15. luciash

luciash člen KLANu

94
    15
    8
    Někdo (policista) tu zmiňoval, že může být podle zákona bla bla (prosím doplňte) problém mít cokoli umístěné na předním skle, včetně navigace, apod. ... Takže by někdo mohl prudit teoreticky i kvůli kameře. :(

16. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 663
    2 816
    183
    Spritmonitor.de
    nesmí být překážkou ve výhledu, proto je schovaná za zrcátkem tak, aby nebránila ve výhledu z auta.

17. demonicus

demonicus člen KLANu

46
    24
    8
    Přesně tak - nesmí být v zorném poli řidiče - tedy za zrcátko, nebo pravý horní roh skla je ideální.

18. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 663
    2 816
    183
    Spritmonitor.de
  19. edemsx

edemsx výkonný člen KLANu

527
    198
    43
    Cena je veskrze směšná, oproti nabídce na našem trhu, ale pro mě je možná i prioritnější kvalita záznamu, než 2 čočky, a nebo kvalitní obě čočky, ale to bude cenovka zase jinde... Tady o kvalitě neni ani zmíňka... Jde mi o to, aby na tom byla rozeznatelná RZ na větší vzdálenost než 2 metry, což u týhle cenový relace neni moc běžné...

Já zvažoval něco jako MIO MiVue 538... Ale asi to budu řešit až do wintercaru

Sdílet tuto stránku