• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    208
Ehm no, jak se to vezme ... :D. Clovek se porad uci, ze jo. Takze zatim to ceka jaksi na procleni a podobnou byrokracii, na kterou nemam ted zrovna cas, abych se seznamil, jak spravne na to. Jeste mam par dni a pak to poslou zpet, takze bych se mel rychle rozhoupat :eek:.
https://www.penize.cz/nakupy/293031-nakupy-v-zahranicnich-e-shopech-jak-na-dph-a-clo
S Mivue som velmi spokojny. To, ze ma kamera vlastny display, je dobra vlastnost asi kazdej dashcam-ery.
Nie je na plochu vacsia, ako interierove zrkadlo. Ak ju spravne umiestnim, zrkadlo ju skryva uplne cele.
Mozno by stalo za uvahu obstarat kameru bez colnej administracie, pokial by colníci, sa snazili byt velmi dôležití pri Blackvue.
 
moje TrueCam 6 se před časem vrátila z reklamace s popisem že byla vyměněna čočka a funguje. Jen budu muset přijít na to, jak vypnout otravý displej s nefunkčním ukazatelem rychlosti (nemám GPS). Nějak není čas se v tom pošťourat .......
 
moje TrueCam 6 se před časem vrátila z reklamace s popisem že byla vyměněna čočka a funguje. Jen budu muset přijít na to, jak vypnout otravý displej s nefunkčním ukazatelem rychlosti (nemám GPS). Nějak není čas se v tom pošťourat .......

Ahoj.Krátce stisknou tlačítko hlavní vypínač (dlouhé stisknutí zapíná,vypíná kameru).Je vlevo na horní hraně.
 
budu muset najít čas, čudlíky jsem zkoušel všechny ... právě mi přijde, jako by to menu bylo zaseklý, neb jde štelovat jenom přísvit a nedostanu se v menu jinam.
 
Dnes som bol v buducom kralovstve Viktora O. , v Madarsku
Moja dashcam-era ma funkciu upozornovania na stacionarne radary.
Funkcia vyborna , zvukove upozornenie, display informuje o bliziacom sa stacionarnom radare vzdialenost v m, vypise povolenu rychlost na meranom useku, a moju GPS rychlost .
Bolo pre mna s udivom, ze na 250 km useku som mal jednym smerom 7 upozorneni na stacionar radary.
Predtym som ani nepomyslel na to, ze by tam radary boli, mohli byt, kde mi to písklo. :-(
A ja som si myslel , ze iba SK je policajný stát.

Pre zaujimavost, po prehraní vlastnych videí na PC , musím konštatovať ,
že som notorický prekračovateľ povolených rýchlostí , vrátane všetkých ostatných vodičov.
Dodržím GPS kových 50/90 km-ov/hod., som za debila na ceste, úplne všetci, bez výnimky ma predbehnú.
Prispôsobím sa rytmu, tempe dopravy, je zo mna notorický priestupkár.

Na co su nam vlastne obmedzenia rychlosti na cestach ?
 
"lakilaki" Prosímtě jaký máš přesný typ té kamery a kde jsi ji koupil? Taky začínám uvažovat o pořízení, tak abych měl nějakou inspiraci. Díky
 
Na toto konstatovani jsi potreboval analyzovat videozaznamy svych cest? ;)
"Analyza" vlastnych videozaznamov by som tomu nehovoril.
Kamera je nova, tak som odskusaval aj na PC jej technicke schopnosti, moznosti zaznamu.
Kupoval som ju, aby zaznamenala prehrešky iných, na cestách voči mne.
Asi si každy fandime, ze sme lepsi na cestach, ako tí ostatní. Kamera mi ukazala , ze nie sme.
 
Dnes som bol v buducom kralovstve Viktora O. , v Madarsku
... Na co su nam vlastne obmedzenia rychlosti na cestach ?
Rychlostní limity mají několik funkcí:
- vybírání pokut od lidí, kteří nikomu neublížili, nic neukradli, nic nepoškodili a zvládli řízení vozidla,
- buzerace řidičů, psychologie strachu,
- zvyšování počtu dopravních nehod (kde byly limity zrušeny, klesla nehodovost, dokonce i zvýšení limitů, např. ze 130 na 150 mělo za následek pokles nehodovosti.
 
To jsem si taky myslel prvně, ale bohužel tomu není tak :( Je to na USB a tak jsem hned vyzkoušel auto nabíječky dvě a je to to samé ....
Tak jsem vyzkoušel ještě třetí ADAPTER a KAMERA už nerušila slabší stanice rádia ... takže ty CHINA adaptéry to odrušení moc neřeší jak jsi psal ... zkoušel jsem odrušit ten co jsem měl namontovaný (pevná skrytá montáž), ale nic nepomohlo. Ten co fungoval se mi nechtělo rozebírat (byl drahý a pěkný) a jelikož KAMERA bere jen 120mA na straně 12V, tak jsem si normálně vyrobil zdroj 12V/5V pomocí integráku 7805, žádný spínaný zdroj a nemůže být žádné rušení.
 
Tak jsem kameru objednal 22.11. a ... uz ji mam! Tak ted jeste budu muset domluvit instalaci, tak mozna jeste letos i neco natocim :D.
 
Najprv vyskusaj v premavke umiestnenie kamery na "nečisto" bez kablov za tapacirom.

Moja skusenost:
Umiestnenie za interierove zrkadlo - nevidim na display kamery a uplne debilne sa mi manipulovalo s kamerou pri demontazi
kvoli nacitavaniu zaznamu na PC.
Na vyberanie micro SD karty z kamery, kvoli nacitavaniu v PC uz som pri vkladani karty do kamery, radsej hned zabudol.
Nacitavanie zaznamu cez wi-fi do mobilu - samozrejme v mobile je stale nedostatok pamaete.
Aby som kupil aspon 64 GB kartu do mobilu kvoli videu z dashcam, to sa mi nechce a prezeranie videa na mobil displayi je tiež o ničom.
Jedine cez wifi do NB, ale kto uz len bude nosit NB do auta kvoli prepisu zaznamu z dashcam ?

Takze najst take miesto (nie skryte za zrkadlom), kde sa s kamerou aj po namontovani lahko manipuluje, je tym dobrym miestom pre dashcam.
Také su moje skusenosti.
 
mám už několikátou kameru a všechny byly umístěné vedle zrcátka na spolujezdcově straně. Sice si spolujezdec nemůže vyklopit stínítko až ke sklu, ale to mi nevadí :) Důležité je, že mi nebrání ve výhledu, jde z ní vyndat SD karta při potřebě stáhnout záznam a vidím po startu na displej, než se vypne. Kabely samosebou všechny pod tapecem do speciálního zdroje, který nepíská a neruší navigaci -profi instalace by @Max6
 
mám už několikátou kameru a všechny byly umístěné vedle zrcátka na spolujezdcově straně. Sice si spolujezdec nemůže vyklopit stínítko až ke sklu, ale to mi nevadí :) Důležité je, že mi nebrání ve výhledu, jde z ní vyndat SD karta při potřebě stáhnout záznam a vidím po startu na displej, než se vypne. Kabely samosebou všechny pod tapecem do speciálního zdroje, který nepíská a neruší navigaci -profi instalace by @Max6
Umiestnenie prakticke, akorat kamera je asi mimo komfortneho dosahu vodicovych ruk a očí z vodicovho sedadla.
Kazdy mame iny dosah rúk. :-/
Ale stale je to lepsie miesto, ako kamera ukryta za interierovym zrkadlom.
 
jediné, co potřebuju na kameře po čas jízdy obsluhovat je tlačítko "trojúhelník" pro uzamčení aktuálního nahrávaného souboru v případě nějaké "události", kterou chci archivovat ...... všechno ostatní přece lze obsloužit a ovládat z místa spolujezdce, když stojím nebo ne ?
 
Back
Top