• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    208
vyměníš ji za svoje zpětný. Což asi neuděláš, protože světelnej senzor a dešťák a tak .... kamerku pak lípneš na zadní okno a přední kameru to má v tom zrcátku
 
to právě trvám :) Chci dual a GPS. Upřímně řečeno moc ani nepotřebuju megakvalitní video, stačí když bude čitelná SPZ, což je už z těch dvou mejch původních několik let starejch kamer.... mám to jako černou skříňku, na natáčení hezkejch videí mám jiný zařízení :) A ten pohybovej senzor je ten G-senzor ,-) I když to mě taky zrovna netankuje... když je potřeba, stáhnu si konkrétní video do kompu. Čemu říkáš parkovací mod?

to nemáš pravdu:
* G-senzor = gravitační senzor, který rozpozná prudké zabrždění či náhlé zrychlení, tj. kamera automaticky zaznamená stav 5 vteřin před a 5 vteřin po události nebo událost zamkne a nedovolí smazat...atd. + další funkce to umí,
* Detektor pohybu = monitoring tvýho auta i např. během parkování, tj. zaznamená se pohyb = kamera začne nahrávat automaticky,
* Parkovací mód = zaparkované vozidlo můžeš s kamerou ponechat na místě až např. 24 hodin bez nabíjení = po tuto dobu bude využíván parkovací mód a vozidlo tak bude neustále střeženo (jiné vozidlo do tvýho narazí nebo ho vandalové poničí, automaticky se spustí kamera a začne nahrávání záznamu).

... a duální funkci skoro nevyužiješ (nebo nevim k čemu jí potřebuješ), nehledě na to že oba ty záznamy budou stát kvalitativně za :vomit:

pic
 
Ja mam noname cinskou, zatim teda drzi. Zaznam zadna slava, spz nekdy i prectu. Prioritou byla aby to bylo co nejmensi, zaznam aby stacil na osvetleni situace a bez baterky:)
Stalo me to vseho vsude 1,4k + 300 za tahnuti kabelu:)

Nechtelo se mi davat za dobrou, lepsi nejakych 5k+, a hlavne ty true cam me prijdou porad strasne velky:(
Jinak teda rozhodne doporucuju abyste na budouci kamery meli moznost dokoupit polarizacni filtr, odlesky jsou fakt znat.
 
apropo, kámoš tuhle techniku prodává tak o tom od pivka z hospody něco málo vim z jeho komentů. posílal jsem mu na recenzi tu tvojí z ebay a odpověď tu citovat nebudu.... nechci být sprostej :D
 
to nemáš pravdu:
to teda mám :D myslím tím to samý, nakonec se to snadno dočteš v technickym popisu tý kamery...

detektor pohybu mi přijde jako dobrá funkce , kor při tom duálu

duální funkci naopak využiju možná víc než přední kameru. Tolikrát na mě nějakej idiot najížděl ze zadu ...... o kvalitě záznamu už jsem psal, že je mi to fuk, stačí to na to, na co to chci ,-)

doted jsem měl dvě total shitky kamery a kvalita zcela dostačující, tahle má ještě vyšší rozlišení
 
Co bys od toho chtěl víc..?
tak jasný, statický video nemůžeš srovnávat s nehodou v rychlosti. to na týhle stěží poznáš ve fofru SPZ natož ksicht pachatele nebo svědků a o to především u těhle hraček jde ne
 
tak dneska dorazila až z Taiwanu kamerka

první dojmy :
je to velký (překvapilo)
má to krátký nabíjecí kabel a jiný konektor, než moje dosavadní kamery (překvapilo, ale snadno předělám)
kvalita záznamu je průměrná (nepřekvapilo)
zadní kamera zabírá spíš interier, než dění za autem, ale je vidět co se v blízkosti za autem i vedle auta děje (nepřekvapilo)
po vložení SD karty do compu se na kartě zobrazí pouze aplikace J Player, jejímž prostřednictvím lze nejen zobrazovat videa, ale současně se promítá aktuální poloha do Google map (příjemně překvapilo)

Kamera.jpg

prachmizerná kvalita záznamu zvuku (překvapilo, snad se mi podaří odstranit nastavením frekvence)


tolik první dojmy, zatím spokojenost
 
Začínám řešit "kam s ní" (mini 0806) . Máte tip, odkud ke kameře v CX-5 dotáhnout napájení? (tak aby to bylo co nejmíň vidět). Jde to třeba z "krabice" s čidlama na předním skle nebo od stínítka? Sám se do toho pouštět nebudu, ale teoretická příprava před návštěvou servisu nemusí být na škodu :)
 
dotáhnout napájení

musíš mít dlouhý napájecí kabel (vyrobil jsem si) a pak jde celkem snadno kabel nastrkat pod tapecírunk kolem okna, do sloupku, pod koberec až do loketní opěrky, kde to mám v zásuvce.
 
musíš mít dlouhý napájecí kabel (vyrobil jsem si) a pak jde celkem snadno kabel nastrkat pod tapecírunk kolem okna, do sloupku, pod koberec až do loketní opěrky, kde to mám v zásuvce.
No asi to funguje :) Ale není třeba, když už to člověk tahá přes půl auta, elegantnější to dotáhnout třeba od pojistek, jak jsem na pár videích (namátkou) viděl u jiných aut?

Kabel bych zvládl zbastlit i sám (někde ve sklepě mám pájku ještě z dob, kdy jsem coby nadšený kutil, pájel žárovičku na plochou baterku a byl nadšený, že to funguje :D), ale ještě mi vrtá hlavou, k čemu je takový bazmek: http://www.amazon.co.uk/WINGONEER®-...bxgy_23_2?ie=UTF8&refRID=1B2J0PJEZV16G92Z1FY6 (a jestli má smysl to pořizovat).
 
No asi to funguje :) Ale není třeba, když už to člověk tahá přes půl auta, elegantnější to dotáhnout třeba od pojistek, jak jsem na pár videích (namátkou) viděl u jiných aut?

Kabel bych zvládl zbastlit i sám (někde ve sklepě mám pájku ještě z dob, kdy jsem coby nadšený kutil, pájel žárovičku na plochou baterku a byl nadšený, že to funguje :D), ale ještě mi vrtá hlavou, k čemu je takový bazmek: http://www.amazon.co.uk/WINGONEER®-Hardwire-Charger-adaptor-Camera/dp/B00UFQEZYG/ref=pd_bxgy_23_2?ie=UTF8&refRID=1B2J0PJEZV16G92Z1FY6 (a jestli má smysl to pořizovat).
V AutoEfektu to dělají tak, že vezmou originální adaptér a ten strčí do zásuvky a do celé připojí u pojistek vlevo vedle opěrky pro levou nohu. Já jsem neměl čas pátrat podle zapojení kam a mechanik to měl za chvilku, takže se sprostě přiznám, že jsem nebastlil a nechal to na něm. http://www.stualarm.cz/produkt/34533-cl-zasuvka-s-kabelem/ Ale napájecí kabel z tvého linku jsem měl koupený přímo od Číňana http://www.aliexpress.com/item/DC-1...d-Car-Charger-for-GPS-Tablet/32291111012.html.
 
Back
Top