• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Pružinky na kufrové dveře

Zsoltee89

nový člen
11
Ahoj, nema nahodou niekto skusenost s takymito pomocnymi pruzinkami, ktore sa daju kupit na bazosi?

https://auto.bazos.sk/inzerat/109300533/automaticke-otvaranie-kufra-pomocou-pruzin.php

Na mojej Mazde som mal na kufrovych dverach este asi originalne otváracie tlmice showa a zdali sa mi dost slabe. Asi do polovice pri otvarani som musel dvere zdvihat az potom ich uz vytlacali tlmice. Po ich vymene (kupoval som znacku Stabilus) som myslel ze sa zlepsi otvaranie kufra. Ale nie ani v teplom pocasi ani v zime. Mohly by mi tieto pružinky pomoct alebo je to zbytocnost? Nepotrebujem aby mi kufrové dvere vyskočily úplne hore, len aby sa mi dvere otváraly lahko. Dakujem, ,mam Mazdu 6 GH kombi facelift
 
Pružiny budou dělat přesně to co požaduje kolega výše, také mně to zaujalo. Nevím jak na kombi ale na HB to bohužel nepůjde. Pístnice je v zavřeném stavu téměř celá schovaná ve válci a tak na pružinu tam není místo. Musím si nechat zajít chuť. Schálně jsem to změřil i na staré GG HB a tam jak na potvoru místo je, stačilo by vybrat správnou délku pružiny ... kurňa :weary_face:
 
Neviem, aký je systém v M6 SDN-och .
Možno, tento nápad sa dá použiť aj pre mazdy.

 
Ahojte, takže nakoniec moju otázku zodpoviem ja :) Objednal som tie pružinky, aj mi prišli sú cca. 52mm dlhé a vnútorný priemer majú 9mm. Ale POZOR! na originálne Showa tlmiče nepasujú tie majú priemer piesta 10mm, ale na druhovýrobové (ja mám Stabilus) pekne pasujú. Cez víkend som ich nahodil na auto, ale nefunguje to vôbec :( Kufrové dvere na Mazde 6 GH kombi sú asi príliš ťažké. Jediná výhoda ktorá by mohla byť, je pri zatváraní, keď sa Vám "vyšmyknú" dvere z rúk, nebuchnú ale pružinky ich pekne dotlmia a dvere treba potom len zatlačiť.
No čo už aspoň som vyskúšal, možno na sedane by to fungovalo ...
Prikladám ešte krátke video
 
Děkujeme za vyzkoušení ;) Zkus vyháknout "plato" , které je zaháknuté na pátých dveřích. Dveře půjdou otevřít snadněji. Je to taková daň za praktičnost. U jiných značek jsou sice vrata otevřít lépe, ale zase vždy nadávám, když musím manipulovat s platem v kufru. Je to na zvyku :)

Jojo, na sedanu to funguje, jelikož nemá plynové vzpěry :cool:
 
@Zsoltee89 Dyť máš ty vzpěry mrtvý, Správně mají zvedat dveře už od 1/3. ty se spíš s tím pereš a když to zavíráš tak se to ani moc nezbrzdí. Kup pořádnou náhradu a ne něco levnýho a budou ti fungovat i pružinky. Stejně jsem dopadl když jsem na almeru koupil vzpěry az 600k4 kus, zatímco většina výrobců měla kus za 2400. Ihned po výměně jsem se musel s dveřmi prát. Přišlo mě že vzpěry dveře spíš zavírají :D

U liftu mám zřejmě původní vzpěry a když je dost teplo tak se kufr sám po odemknutí otevře když do dveří drcnu. věřím, že s novýma kvalitníma vzpěrama by se to otevíralo samo vždy.
 
Teraz tam nemam napojene zadne plato a roletku na okno ako pisal Natural a funguje to ozaj pekne lahko ako ma cca od 1/3 to otvara samo. Ale mas pravdu tento novy tlmic Stabilus sa ani neda porovnat s povodnym Showa tlmicom. Ten povodny je ovela masivnejsi aj piestnicu ma hrubsiu. Ked najdem nieco lepsie vymenim ale v Mazde chceli za to cca. 100€ tak som kulil tieto.
 
Back
Top