• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel R2 kouří při otevření víčka oleje

TichyA

nový člen
1
Zdravím,

Mám zájem si pořídit mazdu 6 2.2 mrz-cd. Dnes jsem se byl podívat na jednu v bazaru, velmi se mi líbila, ale včera jsem pročítal zdejší fórum, abych věděl na co se zaměřit. V bazaru jsem tedy u studeného auta (nastartované cca 20 vteřin) zkusil otevřít víčko od oleje a poměrně dost se z něho kouřilo. Zajímá mě, jestli je to velký problém nebo ne? Respektive stačí vyměnit těsnění pod vstřikama, nebo může být poškozeno ještě něco jiného? Jinak auto jelo velmi pěkně, zdálo se být v pořádku. Moc děkuji za rady.
 
Zdravím,

Mám stejný problém. Kouřilo se při studeném i teplém motoru. Volal jsem do Autopalace v Brně do Mazdy a řekli mi, že pokud není problém s DPF, což není tak se do toho nemá cenu vrtat. V Mazdě mi řekli že preventivně se to nedělá ( to jsem se docela divil) a kdybych to fakt chtěl vyměnit ty podložky tak by to vyšlo na dardu. Mění se spousta věcí kolem.
 
1) 7.3.220 byla docela nízká teplota a s tím spojená i relativně velká vlhkost. Pokud auto bylo studený a běželo cca 20 vteřin , tak se to vypařovala zřejmě zkondenzovaná voda ze stěn motoru - běžnej jev.
2) výměna podložek pod vstřikama není nic drahýho , ty podložky stojí pár desetikorun kus , ohledně výměny je tu toho napsáno dost, stačí použít hledání ;)
 
Back
Top