• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel R2 lambda sonda a P0154

petryz

nový člen
2
Závada P0154 lambda sonda, el. vedení ok, vyhřívání ok, pojistka ok.
Najeto 242000km a 10 let stárá lambda, tak jsem ji vyměnil cca 25km a závada znovu. Proveden i reset lambdy v ř.j. motoru, ale nic nepomohlo. Dpf koncovky výfuku krásně čisté = funguje. Těsnost výfuku ok. Tak nějak dochází moje zkušenosti. Že by odcházel dpf podle diagnostiky snímač difer.tlaku na volnoběh to skáče od 1-8 mbar. Ještě zkusím měřit při jízdě, něco nalogovat, tak snad k něčemu dojdu.
Děkuji za rady, ale prosím k danému tématu.
Kolikrát to skočí úplně někam do .....
 
Co jsi dal za lambdu? Tento rok jsem ji menil taky, koupil jsem novou BluePrint a chyba znova. Zkousel jsem kalibrace vstriku, resety, vymenil jsem filtry a intercooler a nepomohlo to. Tak jsem z vrakoviste koupil jetou na zkousku a je po chybe...
 
Předem děkuji za reakci.
Lambda nová Engintech, je fakt že byla nejlevnější za cca 1200,-. No Denso mám v nákupu za 2900,-.
Tak to asi zkusím.
Ještě jednou dík
 
Třeba ano, třeba ne, třeba jen chvíli. Hoď si korunou. Nebo jednoeurovkou. :D
Tak za pokus by to stalo, kedze novu mi nacenili na 460E a tato jazdena by stala okolo 30E. Ak by bola niekde nova za 2900 czk ako sa spomina v tomto vlakne, tak by som ju urcite bral radsej ako pouzivanu
 
Back
Top