• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Reálný objem palivové nádrže

Nigfire

výkonný člen KLANu
110
Ahoj. Možná je to ode mně hloupej dotaz, ale nějak se mi nepozdává udávaná velikost pal. nádrže. Podle dokumentů by to mělo být 62 litrů. Co mi ale vrtá hlavou, tak i když dojedu nádrž prakticky do mrtě, tak jsem tam ještě nikdy nenatankoval ani 50l. Podle ukazatele dojezdu jsem dopočítal, že po tom co na něm naskočí nula bych musel mít v nádrži ještě nějakých 11-12 litrů (tzn mít ještě dojezd skoro 150km). Je to reálný? Nebo je těch 62 litrů jen teoretických a člověk by to musel ručně "přetankovat" po tom co mu automatika vycvakne tankovací pistol?
 
Ahoj, ja jsem maximalne natankoval nejakych 55 litru a to jsem ujel s nulovym dojezdem neco pres 50km. Myslim ze se to tu uz nekde resilo a vysledek byl takovy ze ten zbyvajici objem paliva v nadrzi je z duvodu ochrany palivoveho cerapdla pokud si dobre vzpominam. Psalo se tu take ze s nulovym dojezdem jeste udejes cca 100km, ale nevim jestli to nekdo zkousel.
 
Ked ti ukáže 0 km dojazd, tak naozaj mas v nádrži este nejakých 10-12 l. Raz, dva krát sa mi stalo, ze som po zobrazení dojazdu 0 km spravil este možno nejakych 20-30 km. Ďalej som neskúšal, nemám dôvod.
 
.. buďte v klidu, já najel na 0 ještě 80km a tankoval jsem necelých 58l, takže rezerva na těch cca 100km tam je v pohodě
 
ja se snazim nejezdit pres nulovy dojezd.....alespon to pak na benzince nestoji tolik :p
 
Já si myslím, že hlavní vinu na to má nastavení měřáku hladiny paliva z důvodu bezpečnosti, aby tam prostě byl pořád nějaký benzín i když to lidi vylítaj do nuly podle ukazatele.
Taky když koukám na tvar tý nádrže, tak tam je dost vzduchových kapes do kterých se palivo podle mě docela blbě natankuje, ale to bude jen malinko.
 
Když jsem si koupil Mazdu 3, tak mi prodejce řekl, ať jedu opravdu hned k pumpě, co byla asi 500m od prodejny. Natankoval jsem 52 litrů. Můj model má mít 55. Od té doby se sem tam dostanu při tankování max. na 43, to když nějakou dobu jezdím poté, co ukazatel dojezdu ukazuje 0. Takže ano, rezerva okolo 10 litrů, když je dojezd na nule.
 
ja se snazim nejezdit pres nulovy dojezd.....alespon to pak na benzince nestoji tolik :p
A v návodu dokonce stojí, cituji “Doporučujeme Vám, abyste neustále udržovali alespoň 1/4 objemu paliva.”

S takovou by tam zůstávalo aspoň 20l nevyjetého benzínu. Ale jak říkáš, bylo by to ještě o trochu levnější při tankování.

Dám ti radu, tankuj pokaždé za 1000,- a bude tě to stát furt stejně ??.

IMG_2408.jpeg
 
Back
Top