• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Řídící jednotka

Martin_Man

nový člen
1
Zdravím. Koupil jsem z Německa Mazdu MX-3 (r.v. 1993) se swaplou KL-DE 2.5L 120KW. Němec bohůžel nevyměnil řídící jednotku a motor si bere strašně moc benzinu. Je nějaká možnost jednotku z roku 93 naladit na nový motor nebo je potřeba pořídit novou jednotku nebo zakupit nějakou moderní napr. ECU Master? S jednotkami nemám žádné zkušenosti a popravdě ani nevím kde se mám ptát nebo hledat dřív 😅 Úpravy jsou zapsané v TP. Motor jako takový je po generálce a má nové laděné svody akorát nevím, z jakého auta motor je. Tipuju na Ford Probe ale zkusím dohledat podle kódu motoru.
 
Probe bejvá nejčastějším donorem, ale těžko říct. S ECU si nejsem jistej, ale bál bych se, jestli ty originální jdou vůbec nějak přemapovat.
Každopádně já teda za sebe musím říct, že tenhle SWAP jsem nikdy nepochopil. Všichni co s tím přišli osobně do styku, se kterými jsem mluvil, mi potvrdili, že nevýhody docela drtivě převažujou (vyšší váha = ztráta vyvážení = zhoršení jízdních vlastností).
 
Back
Top