• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Roztopené zadné svetlá

Viktoria

nový člen
2
Ahojte :)
Chcela by som sa informovať.. už sa vám stalo, že sa vám roztopil ten červený vnútorný plast v zadných svetlách? Jedná sa o brzdové/zadné svetlá, je tam jedna dvojvláknová žiarovka. Akú používate vy?
Ide o auto Mazda 3 Hatchback BK 11/2007 1.6 MZ-CD 66kw
Svetlá máme takéto https://www.autodielyonline24.sk/tyc-7013656.html
A žiarovky sme mali doteraz w21w5, skúšali sme aj jednovlákno, no to bolo hneď strašne horúce, mal už niekto z vás s týmto problém? Bola by som rada za akúkoľvek odpoveď, chceme to dať vymeniť, no ono sa to roztopí zase za mesiac, takže svietime na bielo :D Prípadne by potešil aj link, kde sa to dá kúpiť, prípadne presný názov žiarovky aj so značkou, ďakujem.
 
Ano bohužel se to stává běžně viz.
12914-956f330906f790e0a6dfe37c3d21854f.jpg

Žárovka tam musí být dvouvláknová, jinak na jednovlákno svítí stále brzda.
Ideální řešení je koupě OEM LED světel z BK. Popřípadě koupit nová stávající světla a dát tam LED (mám skladem), která netopí jako žárovka.
Světla má třeba mazdagentlemen.com nebo jich je mraky na allegro.pl ;)
 
mam to samy
LEDky v tech svetlech vypadaji divne - sviti oranzove
komplet LED svetla se davaly do sportek a mps, sehnat je v cz je dost orisek, ale v pl nejaky jsou (ale nejsou zrovna levny)
ja se s tim nakonec smiril a nechal to tak :(
 
@Radfire svítí oranžově? to si tam dával LED, která svítila bílou, ne? protože já mám v M2 v zadních svítilnách vyměněny žárovky za LED, které svítí červeně, takže celý výsledek je červený... možná by více doplnil @Natural který se s tímto určitě setkal
 
Bohužel roztopená světla na BK, v kombinaci se stříbrným podkladem svítí s červenou ledkou tak nějak červenooranžově. U jiného modelu jsem se s tím nesetkal :)
Použitím bílé LED je výsledná barva za červeným krytem fialová.
 
taky jsem tomu neveril dokud jsem to nevidel na vlastni oci...ale fakt je to do oranzova
 
Som rada, že s tým nemáme len my problém :D
Skúšali sme tam dať ledky, no potom sme nemali zavretý okruh (svietilo to aj keď bolo auto vypnuté a keď sa otvorili dvere to pípalo, že sú tie svetlá zapnuté a prístrojovka blikala). Aj by sme to dali spraviť, že sa tam dá ta poistka, no to sa zasahuje manuálne do elektrického obvodu auta a neviem, či sa to smie.. Či to nebude na STK problém, píše sa to aj do technického preukazu? Musíme mať na to povolenie? A existuje nejaká ledka, ktorá je už uzemnená?
 
vetsina LED nahrad nema "schvaleni pro provoz na pozemnich komunikacich" (byva tam poznamka ze jsou pro interier, offroad nebo tuning) :(, na STK s tim muze byt problem pokud se narazi na technika-stourala, ale vetsinou pokud to slusne sviti tak to neresi
co jsem mel T20 dvouvlakna, svoje i Robinovy, tak se tam chovaly normalne, jen ta barva se mi nelibila.

Nejlip bych asi doporucil se domluvit s @Natural a treba neco vymysli ;)
 
svetla vymeneny za LED ze sportky...
takhle vypadaji ty vyndany...
IMG_1015[1].JPGIMG_1013[1].JPG
za ten rok se dira pekne zvetsila :confused:
 
Back
Top