• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Security indicator - začal blikat

mmks

člen KLANu
71
Dnes jsem si všiml, že na palubce začal blikat červeně symbol "security idicator" (viz dole). Naštěstí funguje vše ostatní, tzn. auto jde nastartovat potom indikátor zhasne), uzamknout jak pouhým vystoupení s klíčem, tak tlačítky. Co jsem hledal na netu, tak je vlastně vše OK a symbol ukazuje spuštění alarmu. Jenže alarm mi fungoval už před tím (pár krát jsem vystoupil s klíčem v kapse a posádka alarm spustila) a nikdy nic neblikalo. Přitom včera jsem dal s autem štreku snad 800km, několik zastávek, vše fungovalo ok. Jediná změna byla, že jsem auto nechal v garáži s klíči uvnitř.
Může mi to prosím někdo vysvětlit, z návodu jsem to vážně moc nepobral. Nebo nejlíp, jak se toho zbavit. Dík​

mazda.gif
 
Dnes jsem si všiml, že na palubce začal blikat červeně symbol "security idicator" (viz dole). Naštěstí funguje vše ostatní, tzn. auto jde nastartovat potom indikátor zhasne), uzamknout jak pouhým vystoupení s klíčem, tak tlačítky. Co jsem hledal na netu, tak je vlastně vše OK a symbol ukazuje spuštění alarmu. Jenže alarm mi fungoval už před tím (pár krát jsem vystoupil s klíčem v kapse a posádka alarm spustila) a nikdy nic neblikalo. Přitom včera jsem dal s autem štreku snad 800km, několik zastávek, vše fungovalo ok. Jediná změna byla, že jsem auto nechal v garáži s klíči uvnitř.​
Může mi to prosím někdo vysvětlit, z návodu jsem to vážně moc nepobral. Nebo nejlíp, jak se toho zbavit. Dík​

Zobrazit přílohu 49943
To je symbol aktivace imobilizéru (případně i alarmu), který začne blikat vždy po vypnutí auta. Vše je tedy v pořádku. Závada by byla, kdyby tahle kontrolka svítila nepřerušovaně pořád nebo naopak by ani vůbec neblikala.
Spíš jsis toho dřív nevšimnul.
 
Poslední úprava:
Omlouvám se, procházel jsem témata podle názvů a nenašel jsem, nenabídlo to ani návrh při psaní nadpisu.
Já se nepřu, ostatně návod to tak popisuje, ale je divné, že bych si toho nevšiml 6 let co auto mám. (ani jiný z rodiny).
Taky je divné, že alarm byl teda podle toho puštěný i v době, když byli klíče v autě (a na místě, kde je to bere) a nespustil se teda, když jsem do auta vlezl.
Ale OK, pokud je vše OK, tak to budu brát, že Mazda neznámým způsobem aktualizovala SW :D
 
Taky jsem si toho všiml až po 3 letech. Alarm se spustí až po kompletním uzamčení vozu
 
Back
Top