• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

nezávislý Servis - vymena loziska Praha/Sedlcany/Pribram

RTjohny

člen KLANu
39
Ahoj,

na sve Mazda 3 BK 2004, 2.0 zvazuji vymenit loziska s nabojem u predni napravy (od predni napravy zacal jit hluk od kol a toto je hlavni kandidat).
Umite poradit, kde by toto zvladli za nejaky rozumny peniz (s ohledem na hodnotu auta mi prijde 10k za vymenu trochu pres caru)? Co jsem namatkove kouknul, tak SKF sada se pohybuje kolem 1700 Kc s dph. Samozrejme, u vyberu dilu si pripadne necham poradit.

Predem diky
 
Ahoj,

na sve Mazda 3 BK 2004, 2.0 zvazuji vymenit loziska s nabojem u predni napravy (od predni napravy zacal jit hluk od kol a toto je hlavni kandidat).
Umite poradit, kde by toto zvladli za nejaky rozumny peniz (s ohledem na hodnotu auta mi prijde 10k za vymenu trochu pres caru)? Co jsem namatkove kouknul, tak SKF sada se pohybuje kolem 1700 Kc s dph. Samozrejme, u vyberu dilu si pripadne necham poradit.

Predem diky
A co @Max6
 
No, na toho bych rad kontakt, mohl by kouknut i na meho Maxika (jak familiarne prezdivame MX-5 :) )
 
Poradíte kde vyměnit ložiska? Že cena by byla dobrá za díly a za práci. Hledá se v Praze.
Díky moc
 
no, zalezi od toho, jake BK mas konkretne (resp. jake lozisko) - na mem se s tim u Maxa nepovedlo hnout. Nakonec mi to vymenili v jednom servisu v Praze, ale ani je nejdu jmenovat, protoze uz skoncili. A ten mechanik rikal, ze to vozi nekam jinam v Modranech, kde maji dostatecne silny lis a veskere ty krouzky, do kterych se to uchyti.
 
Přesně tak. Pokud je to starší model a je tam ještě ložisko součástí náboje ("alá Ford") tak na to nemám do lisu fundament a osobně s tím doporučuji navštívit servis Fordu, kde se tohle řešení objevovalo často.
b63a97c79320bb9fb0c4b9c8782f0164-604x849.gif

Pokud je to novější typ a ložisko se lisuje nejdřív do těhlice a pak se do něj lisuje náboj (klasika Mazda), tak no problemo by to měl zvládnout kdokoliv kdo má aspoň nějaký lis i ruční.
b7443ce8c62984f18e24c9d78005c209-604x849.gif
 
Back
Top