• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Spínač otevření centrálu v kufru

kulovy

nový člen
8
Zdravim,
Za boha nemuzu najit part number nebo alespon nejaky navod jak vymenit za jiny spinac otevreni centralniho zamykani u bezklicoveho systemu na 2007 gy. Zkousel jsem jak cesky tak americky ( trunk switch) a anglicky (boot button). Je to ten kulaty.

Diky
 
Zkusil bych zavolat do Mazdy (já volám vždycky do Auto Palace Brno, do skladu :)) a oni dohledají jak číslo dílu, tak řeknou cenu originálního dílu a jestli jde objednat. Nemusel by to být až takový ranec - za spínač. I když ty ceny "origo" dílů jsou šílené. Už jsem tam pár věcí kupoval, některé jsem raději vzdal = řešil jinak.
 
Diky, nasli to hned:

Cena dílu je 3.806.- Kč bez DPH, ale je nedostupný.

:D :D :D :D

Mam to vymyslene. Zajdu do GME koupit nejaky kulatý spínač do panelu. Do vymontovaného dílu vyvrtám díru, do toho vložím spínač, zafixuju, napájím. Oprava za kilo + čas.
 
:)...no to je tedy pálka. Jen to DPH je mazec a ne ještě tak cena dílu :) - za spínač.. No a teď právě přichází to co jsem psal - řešení jinak :) :) :). Tak potom napiš, jestli to šlape, určitě se to bude hodit dalším šťastlivcům :). I když někteří asi ani netuší, že tam takový spínač je :). Já ho objevil také až za nějaký čas... :)
 
:)...no to je tedy pálka. Jen to DPH je mazec a ne ještě tak cena dílu :) - za spínač.. No a teď právě přichází to co jsem psal - řešení jinak :) :) :). Tak potom napiš, jestli to šlape, určitě se to bude hodit dalším šťastlivcům :). I když někteří asi ani netuší, že tam takový spínač je :). Já ho objevil také až za nějaký čas... :)
No ja ho prave používal posledních 5 let hlavně ten, protože ho mám nejblíž ke vchodu od baráku a ten u řidiče přestal právě před 5ti lety fungovat. Byl jsem líný ho měnit, protože jedna věc je rozdělat 5. dveře a druhá ty u řidiče (po shlednuti videa na YT jsem to odhadoval na jeden den).

Dám vědět i foto.
 
Tak hotovo, je to trochu vetsi bastl a zivotnost je otazkou, nicmene, je to opakovatelny zasah.

Byl jsem v GME a nejmensi (co meli) mikrospinac by se tam nevlezl, tak jsem vzal tlacitko s prumerem 8mm zavit a 6mm tlacitko.

Ve spinaci jsem vyvrtal 6kou vrtakem diru skrz mikrospinac a dale. Kupodivu tam bylo vic kovovych casti nez jsem cekal.
1632756448604.jpg
Zezadu jsem to dal 8mickou do pulky a dofrezoval.
1632756448593.jpg1632756448600.jpg
Tlacitko prostrcil a zafixoval lepidlem z tavne pistole jak je dnes moderni.
1632756448587.jpg
Napajel a hotovo, funguje na prvni stisk.
1632756448582.jpg1632756448613.jpg

Stalo me to 45kc (radsi sem koupil vic a ruzne) plus cca hodina prace. Priste bych asi pohledal mikrospinac pasujici dootvoru, jelikoz tlacitko potrebuje hlubsi stisk a "neklika". Ale tohle bylo urcite jednoduzsi a rychlejsi. I kdybych si dal 500kc za hodinu a 60kc cesta do Brna, tak me to vyslo o 3500 levnejs nez origo mazda.
 
No nádhera, super práce za ideální peníze. Takže Ti zbylo na romantický víkend - pro jednoho :). Škoda, že tak jednoduše nejde opravit třeba turbo, DPF filtr atd. :). No, ještěže byl ten Covid a nejeli jsme k moři. Moje opravy - to je jiná palba :-.). Můj první a taky na 100% poslední diesel :) :):).
 
Back
Top