• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Spojkový válec hlavní vs. pomocný (vrzání spojkového pedálu)

VojtaM

nový člen
14
Ahoj, několikrát se tady řešilo vrzání spojkového pedálu a v mém případě to na chvíli vyřešilo prostříknutí spojkového válečku teflonovým sprejem. Už se to začíná znova ozývat a tak bych ho chtěl vyměnit úplně. Jenže mechanik mi řek, že každý ty válce označuje trochu jinak a tak nevím jestli šlo o ten hlavní nebo pomocný. Prý prostříkal ten co je blíž k pedálu (do kterého tlačíme spojkovým pedálem). Chtěl bych poprosit o vysvětlení který to vlastně je, ideálně kdyby mi uměl někdo poradit přímo s číslem dílu. Na eshopech jsem momentálně našel oba válce od značky Sachs - je to dobrá volba, nebo doporučíte nějakou jinou značku? Děkuji

Mazda 6 GH 2.0 114kw DISI, 2011 Kombi
 
Na pedálu je hlavní, na převodovce pomocný. Pokud nemáš v háji vyloženě válec že by tekl, dělá se i opravná sada v originále která stojí do 1000kč
Díly ti poradíme dle VIN
 
Moc děkuju za rychlou odpověď.

Na pedálu je hlavní, na převodovce pomocný. Pokud nemáš v háji vyloženě válec že by tekl, dělá se i opravná sada v originále která stojí do 1000kč
Díly ti poradíme dle VIN
Opravná sada zní taky dobře. VIN JMZGHA9E601449495.
Jen nevím jestli by mě v servisu neposlali pryč s tím že to dělat nebudou. Asi je pro ně lepší vyměnit díl za díl.

Ohledně té značky - měl bych se na nějakou zaměřit nebo je to jedno?
 
Opravná sada zní taky dobře. VIN JMZGHA9E601449495.
Jen nevím jestli by mě v servisu neposlali pryč s tím že to dělat nebudou. Asi je pro ně lepší vyměnit díl za díl.

Ohledně té značky - měl bych se na nějakou zaměřit nebo je to jedno?
Tady odkaz:
Klikni si v obrázku na jednotlivý čísla dílů co by jsi potřeboval a uvidíš jejich OEM kód (ten můžeš zadat na internetu do nějakých autodílů) a uvidíš tam i orientační cenu dílu co by tě to stálo v mazdě (cena nemusí být přesná)
 
Dnes vyměněny oba díly. Spojkový pedál jde krásně hladce a "dávkování" spojky je mnohem přesnější. Tak snad to i dlouho vydrží.
 
Back
Top