• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Stabilizátory

ZT79

člen KLANu
79
Zdravím,
Potřeboval bych poradit.
Odešla mi spojka stabilizátoru na pravé přední nápravě.
Chci si ji vyměnit svépomocí.
Už jsem ji sundal, ale jsem trochu zmaten co se délky týká.
Resp. co jsem změřil původní, tak je to cca. 160mm
Našel jsem si ale tento, podle filtru na auto a ten je ale 155mm. Libí se mi, že má imbus ve šroubu (vypadá to , že ne všechny to mají) a taky tvar matky odpovída originálu (jiné mají matku obyčejnou se silikonem, ne s rozšířením)

Jak velkou to hraje roli? Kolik přesně měří originál a musí se to dodržet?
Jaký by jste mi doporučili?

Díky moc!
Z

IMG_20210228_172705_1.jpg
 
Ahoj pokud ti sedí číslo dílu tak to např můžou jen měřit jinak. U stabilizátoru by ale určitě vadilo kdyby na každé straně byl jinak dlouhý. Jelikož je to položka za pár stovek tak bude nejjistější tam dát nové na obě strany ideálně i s uložením stabilizátoru což je 150kč/strana a máš klid. Mayle-HD bude určitě dobrá volba.
 
Tak jsem nakonec koupil Febi Bilstein - pravy , levy (kvuli presne delce)
A mam k nim teda dve vyhrady.
1) Povrchova uprava uz pri koupi nestoji za nic. Barva je odrena.
2) Guma, ktera chrani kloub, je pri sroubu prichycena o krouzkem (docela na tesno) , takze pri dotahovani pres imbus se cela guma krouti, takze se musi trosku komplikovaneji sroubovat pres matku.

Co je pozitivni, tak ze pouzdro kloubu neni chyceno temi nyty jako u originalu, ale hlava je celistva, takze nic uhnit nemuze.

Pro pripadne samo-instalatory jsem nasel, ze dotahovaci moment ma byt 60 Nm.

Dotaz: Pri nasazovani jsem si musel prizvednout napravu, abych spojku dostal do otvoru. Je to normalni? Mel jsem auto na zvedaku jen na jedne strane (nahnute).
 
Tak jsem nakonec koupil Febi Bilstein - pravy , levy (kvuli presne delce)
A mam k nim teda dve vyhrady.
1) Povrchova uprava uz pri koupi nestoji za nic. Barva je odrena.
2) Guma, ktera chrani kloub, je pri sroubu prichycena o krouzkem (docela na tesno) , takze pri dotahovani pres imbus se cela guma krouti, takze se musi trosku komplikovaneji sroubovat pres matku.

Co je pozitivni, tak ze pouzdro kloubu neni chyceno temi nyty jako u originalu, ale hlava je celistva, takze nic uhnit nemuze.

Pro pripadne samo-instalatory jsem nasel, ze dotahovaci moment ma byt 60 Nm.

Dotaz: Pri nasazovani jsem si musel prizvednout napravu, abych spojku dostal do otvoru. Je to normalni? Mel jsem auto na zvedaku jen na jedne strane (nahnute).
No tohle je funkce toho stabilizatoru - když jednu stranu zatižiš (jako když to zvedneš na jedné straně, to stejne se děje v zatáčce) tak stabilizator přesune tu silu na druhou stranu aby se auto tak moc nenaklánělo tj tlačí druhou stranu dolů. Taky maš takhle samozřejmě pružina na jedne straně volnou a na druhé vice stlačenou.
 
Tak jsem nakonec koupil Febi Bilstein - pravy , levy (kvuli presne delce)
A mam k nim teda dve vyhrady.
1) Povrchova uprava uz pri koupi nestoji za nic. Barva je odrena.
2) Guma, ktera chrani kloub, je pri sroubu prichycena o krouzkem (docela na tesno) , takze pri dotahovani pres imbus se cela guma krouti, takze se musi trosku komplikovaneji sroubovat pres matku.

Co je pozitivni, tak ze pouzdro kloubu neni chyceno temi nyty jako u originalu, ale hlava je celistva, takze nic uhnit nemuze.

Pro pripadne samo-instalatory jsem nasel, ze dotahovaci moment ma byt 60 Nm.

Dotaz: Pri nasazovani jsem si musel prizvednout napravu, abych spojku dostal do otvoru. Je to normalni? Mel jsem auto na zvedaku jen na jedne strane (nahnute).
Ahoj chápu správně, že na pravou stranu a levou jsou odlišné tyčky, zadní jsou zaměnitelné? A ještě - jak vlastně poznáš špatnou tyčku- je to znát na nerovnostech nebo to mlátí? Chci to udělat při přezouvání spíš preventivně. ale docela mne mate co objednat - tady je Mayle za skoro stejnou cenu pravá i levá, febi je 2x drazší levá než pravá. Díky
 
Ahoj chápu správně, že na pravou stranu a levou jsou odlišné tyčky, zadní jsou zaměnitelné?
Ano, zadní jsou obě stejné. Přední nejsou, protože jsou ty čepy na tyčce proti sobě pootočené asi o 90° a když si to představíš, tak zaměnit prostě nejdou.. :)
 
Back
Top