• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika TPMS senzor Mazda 6 GJ vs. Mazda 3 BP

p.xel

nový člen
13
Mazdar ve spolek,

pořídil jsem alu 19" z Mazdy 6 GJ a po nějaké době od přezutí (cca 10km) mi vyskočila hláška nefunkční TPMS. Proto bych se chtěl zeptat, zda v Mazdě 6 GJ nejsou od výroby jiné TPMS senzory než se dávají do Mazdy 3 BP? Nebo se jedná o naprogramování pro jaký vůz jsou určeny? díky moc za odpovědi :)

mazda3kola.jpg
 
Mazdar ve spolek,

pořídil jsem alu 19" z Mazdy 6 GJ a po nějaké době od přezutí (cca 10km) mi vyskočila hláška nefunkční TPMS. Proto bych se chtěl zeptat, zda v Mazdě 6 GJ nejsou od výroby jiné TPMS senzory než se dávají do Mazdy 3 BP? Nebo se jedná o naprogramování pro jaký vůz jsou určeny? díky moc za odpovědi :)

Zobrazit přílohu 41578
V Mazdě 6 GJ nejsou senzory vůbec žádné, tlak snímá přes čidla ABS, u GL a BP čidla znovu jsou proto ti to píše, žádné čidla v kole nemáš. Jinak jsou to kola spíš z cx5 první generace, a ta to má stejně - čidla má až druhá generace. Budeš muset zainvestovat do sady čidel a vše bude fungovat jak má
 
Teď se na to koukám, opravdu to vypadá na CX5 kola, každopádně mi to prodával borec s Mazdou GJ, kde problém nepoznal, když u obou se snímá tlak přes ABS. Díky za osvětu, počkám do konce letní sezóny, ty 19" jsou na hraně, možná i lehce za hranou u M3
 
Ahoj. Chci na leto poridit taky 19 na M3 BP. Jaka sirka disku to je a jake ET a jaky rozmer pneu? Diky
 
Bude to jak žebřiňák a tvrdé jak prkno.Za mě jsou 18 na BP strop.
Ok. Dejme tomu, ze bych zustal u 18'.Zkousel jsem konfigurator kol na elektrony.cz a tam u vetsiny kol o rozmeru 8x18 je et 40.Je to v pohode?Nebude to uz moc vycuhovat ven?Ideal by byl zaroven s blatnikem ?
 
Originál rozměr je 7x18 ET 45.Jelikož uvádíš ET 40 8x18 nedivil bych se kdyby to už tecelo z blatníku.Takto to vypadá v té 7x18 ET 45.Z mého pohledu už je to skoro na hraně.

IMG_20230203_071532.jpg
 
Ano, tenhle rozmer mam ted na aute. Prece jen je to trochu utopene, aspon z meho pohledu. Pak tedy 8x18 et45
Malinko jo.To by asi teoreticky mohlo být ok,ale budeš je muset zapsat do TP.Takže hledat kola s tipovým listem.Ideál by bylo kolo našroubovat, aby se vidělo.Bohužel to asi nebude možné,pokud neznáš nikoho kdo by takové kolo měl a na zkoušku půjčil.
 
Malinko jo.To by asi teoreticky mohlo být ok,ale budeš je muset zapsat do TP.Takže hledat kola s tipovým listem.Ideál by bylo kolo našroubovat, aby se vidělo.Bohužel to asi nebude možné,pokud neznáš nikoho kdo by takové kolo měl a na zkoušku půjčil.
Uz jsem to delal na predeslem aute. Objednam i s typovym listem a necham zapsat.
Ano to by bylo idealni vyzkouset, ale tezko nekoho takoveho najdu. Jinak diky.
 
Tak přeju dobrou ruku pří výběru a ať to sedne dle očekávání.??Pak hoď fotku pro inspiraci.?
 
Back
Top