• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Vrzání/pískání při vyšší rychlosti

prograw

nový člen
2
Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o radu. Nedávno jsme manželce pořídili Mazdu CX-5, roč. 2019, 2.5 benzín AWD s aut. převodovkou. Vše super, ale jak se manželka s autem rozjezdila, začala na dálnici jezdit rychlejší tempo. Říkala mi, že při rychlostech cca 160 km/h něco divně povrzává/píská. Mám podezření, že je to aerodynamického charakteru, protože mi zase někdy říká, že to dělalo už v nižších rychlostech, když foukal vítr.

Zde zasílám LINK na video:

Prosím, nenapadá Vás, co by to mohlo být?

Děkuji!
 
Áno, je to "vlastnosť" CX-5, sťažujú sa na to najmä Nemci, ktorý majú neobmedzenú rýchlosť na diaľniciach. Ja to tiež mávam, niekedy už pri 130 km/h ak fúka protivietor, ináč až od 140 km/h vyššie. Je na to aj servisná informácia pre Mazda servisy, upravuje sa tesnenie dverí ktoré to spôsobuje. Len je problém predviesť to pred prijímacím technikom, keďže by sa muselo ísť na diaľnicu a s nepovolenou rýchlosťou nad 140 km/h a ešte by mal fúkať aj protivietor...Takže ťažko sa to dokazuje... Už sa to tu niekde písalo, na nemeckých CX-5 foŕach je toho veľa o tom... Ak je video autentické z tvojo auta, treba ho pustiť v servise prijímaciemu technikovi.
 
Back
Top