• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Výměna kostí - tyček stabilizátoru

Generic

člen KLANu
90
Ahoj, nenašel jsem adekvátní téma, tak zakládám nové.

Po úspěšné STK a nahození letních 19" kol se začalo od PP ozývat v určitých situacích a malých rychlostí při přejíždění rozbité cesty s retardéry takové bubnování. Mám podezření na vzpěru stabilizátoru (kosti stabiku) a říkám si, že bych je vyměnil na předku obě dvě.

Jakou značku doporučíte koupit? Něco co vydrží a nemusí se to za rok zase měnit. Výměnu zvládnu samo-domo a bez geošky, nebo se mám raději domluvit s kamarádem co má servis a nechat to udělat na zvedáku a pak udělat i geometrii?

Nebo mi tam bubnuje úplně něco jiného?

Díky
 
Ahoj, nenašel jsem adekvátní téma, tak zakládám nové.

Po úspěšné STK a nahození letních 19" kol se začalo od PP ozývat v určitých situacích a malých rychlostí při přejíždění rozbité cesty s retardéry takové bubnování. Mám podezření na vzpěru stabilizátoru (kosti stabiku) a říkám si, že bych je vyměnil na předku obě dvě.

Jakou značku doporučíte koupit? Něco co vydrží a nemusí se to za rok zase měnit. Výměnu zvládnu samo-domo a bez geošky, nebo se mám raději domluvit s kamarádem co má servis a nechat to udělat na zvedáku a pak udělat i geometrii?

Nebo mi tam bubnuje úplně něco jiného?

Díky
Na našich krásných silnicích je skoro jedno jestli koupíš tyčky 1ks za 200Kč nebo 1ks za 800Kč. Pokud chceš ale něco kvalitního u čeho je předpoklad že to vydrží dýl, tak bych šel do Meyle verze HD, jinak kvalitní klasika co najdeš (Sidem, Moog, Lemförder, TRW,....) - objednávej podle OEM kódu nebo aspoň přeměř délku. ? Určitě ale vyměň oboje dvoje najednou.?

Zvládneš to bez problému vyměnit sám před barákem, ale počítej, že jestli máš ještě origo tyčky, tak po 8 letech kdy na ty matice stříká všechen bordel ze silnice, tak můžou bejt dost shnilý a může se stát, že budeš muset použít flexu a prostě je uříznout.

Bubnovat ti tam může hodně věcí ,takže buď víš že jsou to tyčky nebo si to nech ověřit.
 
Poslední úprava:
Ahoj, nenašel jsem adekvátní téma, tak zakládám nové.

Po úspěšné STK a nahození letních 19" kol se začalo od PP ozývat v určitých situacích a malých rychlostí při přejíždění rozbité cesty s retardéry takové bubnování. Mám podezření na vzpěru stabilizátoru (kosti stabiku) a říkám si, že bych je vyměnil na předku obě dvě.

Jakou značku doporučíte koupit? Něco co vydrží a nemusí se to za rok zase měnit. Výměnu zvládnu samo-domo a bez geošky, nebo se mám raději domluvit s kamarádem co má servis a nechat to udělat na zvedáku a pak udělat i geometrii?

Nebo mi tam bubnuje úplně něco jiného?

Díky
Ahoj …obdobný problém na CX-5 ..dal som vymeniť kotúče ložiska ? a nič …prezul som pleumatiky na letné a búchanie-klopanie prestalo úplne..dal som skontrolovať pneu a našli sa na nich take “hrbolce” na otázku čo z tým mi poradili aby som trochu spálil pneu aby sa tie hrbolce odpálili ???? …
 
Back
Top