• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Webasto - příhřev vody běží neustále

PavelS

člen KLANu
82
Ahoj, mám asi problém který jsem tady nikde nenašel - jde o GH předFl, dvoulitr... poslední dobou se mi zdá, že ten bufík (Webasto) běží víc než by měl - v podstatě pořád když je zima, nehledě na to jestli je motor teplý nebo ne. Zkoumal jsem i čidla přes OBDII (vodu apod) který jsem si myslel, že to ovládají, ale asi to jde přímo z jednotky motoru přes CAN bus, netušíte co by mohl být problém? Test nic neukázal taky. Myslím, že to začínám i pociťovat na spotřebě.

Snímek obrazovky 2021-11-28 v 19.26.15.png
 
Když je zima, tak mi taky webasto běží skoro pořád a zvedne se mi spotřeba tak o litr. Přijedu do garáže, vypnu motor a topení ještě dobíhá.
Asi máme moc efektivní motory. Jako ty starší Oply v dieslu, co v zimě při volnoběhu a stání vychádaly a netopily.
 
Starting/stopping Conditions
• The water heater system will start to operate when all of the following conditions are met:
― Ambient temperature less than 7 °C {45 °F}.
― Water temperature less than 60 °C {140 °F}.
― Engine revolutions more than 501 rpm.
• The water heater system will stop to operate when all of the following conditions are met:
― Ambient temperature more than 12 °C {54 °F}.
― Engine revolutions less than 400 rpm.

Normal Operation
• The CPU in the water heater unit outputs a signal to blower fan and fuel pump, which then deliver air and fuel to the unit.
• Within the unit, fuel is vaporized and mixed with air, and then sent to the combustion chamber.
• The mixture is ignited, by a spark from the glow plug, in the combustion chamber.
• Engine coolant temperature is raised as it circulates along the outside of the combustion chamber.

Full/half Switching
• Depending on the engine coolant temperature, the CPU sets the flame to higher full or half strength settings.
am6zzn00001228.png
 
Když je zima, tak mi taky webasto běží skoro pořád a zvedne se mi spotřeba tak o litr. Přijedu do garáže, vypnu motor a topení ještě dobíhá.
Asi máme moc efektivní motory. Jako ty starší Oply v dieslu, co v zimě při volnoběhu a stání vychádaly a netopily.
No mě to nikdy nedělalo Podívej...
Starting/stopping Conditions
• The water heater system will start to operate when all of the following conditions are met:
― Ambient temperature less than 7 °C {45 °F}.
― Water temperature less than 60 °C {140 °F}.
― Engine revolutions more than 501 rpm.
• The water heater system will stop to operate when all of the following conditions are met:
― Ambient temperature more than 12 °C {54 °F}.
― Engine revolutions less than 400 rpm.

Normal Operation
• The CPU in the water heater unit outputs a signal to blower fan and fuel pump, which then deliver air and fuel to the unit.
• Within the unit, fuel is vaporized and mixed with air, and then sent to the combustion chamber.
• The mixture is ignited, by a spark from the glow plug, in the combustion chamber.
• Engine coolant temperature is raised as it circulates along the outside of the combustion chamber.

Full/half Switching
• Depending on the engine coolant temperature, the CPU sets the flame to higher full or half strength settings.
Zobrazit přílohu 37986
Tohle jen potvrzuje, že to běžet nemá, ne? Teploměry mi ukazují 70-80°C...
 
No záleží taky na okolní teplotě, jak vidíš.

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
 
Ano, ale musí být splněny všechny ty podmínky... tzn, že i když je pod nulou, ale motor je zahřátý, tak to nemá běžet...
 
Asi ti to někdo přeprogramoval. Já teda nevím, už je to přece jen 8 let, ale když jsem měl jak pětku 105 kW, tak šestku 136 kW, tak v zimě Webasto vždycky dobíhalo, když jsem dojel do garáže. A auta byla funglovky.
 
No z té logiky vidím, že když už to nastartuje, tak to vypne jen, když jsou otáčky motoru pod 400. Jinak to jede až do vypnutí motoru na poloviční plamen.
 
Kluci, souhlas se Shrekem, mám sice GY, ale Webasta by měli být stejná. Zaparkuji v garážích a Webasto běží a dochlazuje se 1-2 minuty.
 
Jo teď to čtu, máte pravdu.. zastaví se po rozeběhu jen když je víc jak 12nad nulou a nebo motor stojí... o_O
 
Začal som mat problem s mojim Webastom, kedykoľvek odomknem auto aj pri teplotach okolo 20C zacne sa sirit z Webasta hlucny zvuk ventilatora alebo nieco podobneho. Obcas to prestane na 10 sekund a potom sa to opat pusti a takto stale dokola. Nepomoze ani ked zamknem auto, Webasto si stale valí este nejaku dobu. Pridam aj video ktore som natocil vcera, vonku cca 20C a auto pekne odparkovane pred domom na slniecku. Je aj pocut aky nepravidelny chod to ma.

Viete niekto ci sa da system Webasto nejako resetnut alebo kde je jeho poistka? Hladal som ju vo Fuse Box v motore ale nic som tam nenasiel, chcel by som to aspon odpojit nech sa to netrapi.

 
Back
Top