• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Zrážka so zajacom

Milos

člen KLANu
89
Ahoj, skočil nám pred auto zajac - našťastie sme ho zrazili pri dopade na cestu, stredom auta, takže to schytala (asi) len spodná časť nárazníka a plastový kryt pod motorovou časťou.

Teraz riešim, či mám volať poisťovňu, platiť 5000 spoluúčasť a riskovať navýšenie ceny poistného...
Prasknutá je len spodná časť nárazníka, čo na prvý pohľad viditeľné nie je. Výmenu samotného plastu pod motorom očakávam rozhodne pod 5000 kč.

Čo by ste mi poradili? Mohla by byť poškodená aj nejaká ďalšia časť a mám to radšej riešiť cez poisťovňu?
 
Která pojišťovna při nezaviněné nehodě navyšuje pojistné? Máš pojistné podmínky?
 
Po telefóne som sa na to pýtal a vraveli, že to ovplivní bonus na 36 mesiacov. Je ale pravde, že som im nespomenul, že sa jedná o havaríjne poistenie.

Dnes som sa vrátil domov a skontroloval poistné podmienky. Zistil som, že pri škode spôsobenej zvieraťom mám spoluúčasť len 1000 kč :)

Musím ešte spomenúť, že som zažil pekný príklad situácie, keď sa niekto doslova pridržiava naučených postupov:
- "Dobrý deň, riešim poistnú udalosť, zrazil som zajaca, poškodený je predný nárazník a kryt pod motorom"
- "uhm, a vy jste poškozený nebo viník"
 
No tak cajk, bude nový nárazník. Tak snad trefí barvu.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Back
Top