• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Zrcátkový chaos

biscuit

výkonný člen KLANu
260
Ahoj. Před časem se mi začala divně chovat zrcátka. Vyklápění přestalo fungovat přímo v návaznosti na stisknutí tlačítka na ovladači, ale objevují se různé prodlevy - např. odemknu, nasednu a zavřu dveře, zrcátka stále sklopená - proberou se až po stisknutí startovacího tlačítka. Nebo se proberou v momentu otevření dveří. Nějak jsem s tím žil a smál jsem se tomu, jak si ze mě dělá srandu, ale minulý týden mi evidentně v návaznosti na tohle chaotické chování zrcátek začala zlobit i blokace pátých dveří. Jsem 100% přesvědčen, že to spolu souvisí. Kufr otevřu po hrátkách se zrcátky, kontakt na pátých dveřích je naprosto v pořádku.

Našel jsem toto téma, které by asi odpovídalo tomu, co řeším, ale předtím, než začnu řešit to relé, chtěl jsem se pro jistotu zeptat i tady, jestli se s tím někdo už nesetkal.

Díky za rozumné reakce ;)
 
Mám podobnou zkušenost s 3-BN. Pokud se po odemknutí (při nastavení na automatické sklápění zrcátek) zrcátka neotevřou, nejdou otevřít ani 5.dveře.
Ostatní dveře jsou odemknuty. Někdy pak stačí dotknout se vnitřní "kliky". Po nastartování se zrcátka otevřou.
Chyba se neprojevuje vždy. Podezírám nějaký kontakt/mikrospínač u zámku dveří u řidiče - je-li tam něco takového, protože obvykle na chvíli pomůže, když několikát za sebou mechanickým klíčem zamknu a odemknu dveře. Na rozebrání dveří jsem zatím nenašel odvahu a servis nabídl pouze výměnu celého mechanizmu. Takže zatím to řeším "procvakáním" zámku mechanickým klíčem.
 
Díky za tip. Já jsem dnes po zaparkování a při potřebě otevření kufru přepnul přepínačem režimu zrcátek na manuál a pak už to šlo (nevím už jestli jsem potom ještě auto cvičně zamknul a odemknul než jsem se jal otevírat páté dveře).
 
Back
Top