• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika 2.5i nedrží volnoběh

R.A.

nový člen
8
Minulý týden děcka nechali vzadu svítit světlo a tak se úplně vymlátila baterka (roční Banner). 3 jízdy se startováním přes kabely, než jsem to světlo objevil a pak nějakých 20 hodin ze středu na čtvrtek na nabíječce. V pátek cesta na výlet bych řekl v pohodě, ale po cestě zpátky auto nedrželo volnoběh. Při vyřazení celkem okamžitě chcípl motor. Dojel jsem tedy tak, že jsem při jízdě vůbec nevyřazoval a při nutnosti zastavit odřazoval co to šlo a ve finále držel volnoběh plynem. Nějaký nápad co se s tím stalo? Díky.
 
Ahoj, pokud nemáš diagnostiku, tak zkus jen tohle:
1) vypoj mínus na baterce
2) sešlápni brzdový pedál na cca 20 vteřin
3) zapoj mínus na baterce
4) nastartuje auto a klidnou jízdou ho ohřeje
5) jak bude auto plně ohřátý, tak třeba na 2ku nebo 3ku od co nejnižších otáček sešlápni plynový pedál a nech otáčky vyletět až do omezovače

Pokud tohle nepomůže, tak zkus ještě vyčistit klapku sání - její hrany.
 
Ahoj, super, díky za radu. Hned to pomohlo, i když ráno to ještě šlo na světlech na chvíli přemýšlet k 500/min, ale pak už pohoda. Chtěl jsem to dnes zkusit při delší jízdě a 600km bez problému. Jinak jsem ty body projížděl už v úterý a vzhledem k tomu, že to byl jen přejezd přes město, tak i jen dvojku dostat do omezovače nebylo jen tak ?
 
Back
Top