• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Aké používate polohovacie zariadenie k PC / TV ?

lakilaki

výkonný člen KLANu
769
Polohovacie zariadenie PC je oficialne pomenovnaie pre myš. touchpad. dotykova obrazovka ... :eek:
==========
Moja dlhoročná (6r.) počítačová myš-mouse-mice Logitech MX Revolution sa odporúčala do zabudnutia.
Aj predosla myš MX1000 (5r.) bola od Logitech . Stal som teda pred dilemou, akú nahradnu myš si kupit.
Výrobca Logitech bol jednoznačný.

Kedze sa mi obcas stava, že rebelujem, vymknem sa sam sebe spod kontroly, aj teraz som zariskoval a obstaral si polohovacie zariadenie k PC, iba tak, pokus-omyl, ktore nie je klasicka myš.

Potesili by ste ma,(mozno aj ostatnych klubakov), ak by ste sa zdoverili, kto co pouziva k ovladaniu svojich PC, Notebookov.

Ja so svojim rozhodnutim, som nadmieru spokojny, uz po 0,5 hodine fungovania na NB aj PC, by som v ziadnom pripade uz nemenil svoje rozhodnutie.
Vrele odporucam kazdemu vyskusat,obstarat, najmae tomu, kto travi viac casu pred PC.

Kupil som si trackaball Logitech M570

Mozno budem za exota , ze som si obstaral trackball, ale mozno ani nie :rolleyes:
Som zvedavy na vase postrehy, nazory...
 
Ja jsem trackball nikdy nezkousel, ale vzdy mi strasne vrtalo hlavou, jak by to mohlo byt efektivnejsi, nez samotny pohyb mysi nebo dokonce touchpadu. Napr. jsem ani nikdy neuprednostnil trackpoint ovladani na byznys noteboocich, ktere to nabizeji i vedle touchpadu. Sice jsem s tim umel bez problemu pracovat, ale vzdy jsem byl efektivnejsi na touchpadu. Ale nezatracuju to, jen jsem se nikdy neodhodlal to vyzkouset (trackball).

Kazdopadne ja vyzaduju vzdy bezdratovou a idealne tezkou vetsi mys. Doma pouzivam MadCatz R.A.T. 9 a v praci mam Logitech G602 Wireless Gaming Mouse. Ta MadCatz je sice dobra, ale reseni baterie je uplne silene. Protoze ta mala vymenna baterka vydrzi jen par hodin. V dobach, kdy jsem zvladl hrat hry cely vikend, jsem menil i nekolikrat behem dne. Jeste, ze v baleni byly dve, takze se vzdy stridaji - jedna se nabiji, druha hraje.

Na cestach s notebookem nebo tabletem (ted pouzivam Microsoft Surface 4 Pro) si v pohode vystacim s touchpadem a neberu si extra mys.
 
Tak ta MadCatz mys vyzera ako skutocny stolny Transformer .:D

Trackball je lepsia nahrada prave za touchpad na NB (u mna) a stalo sa, ze teraz vlacim trackball hore dole od desktop k NB o_O
Surface ... je u mna to co bol trackball, rad by som vyskusal, kupil, chyba mi odvaha a neviem ci sa oplati investovat tolko penazi.
Ako si spokojny Ty ? Vykon adekvatny cene ?
 
Ja treba bezdratovou nesnesu uz jen kvuli tomu nabijeni (a nevim jak ted) ale drive ty bezdratovky byli dost nepresny, co se tyce hrani CSka atd. Ja uz snad 6 let mam Gigabyte M8000X a porad funguje perfektne. Ja si zakladam na tom aby byla vetsi protoze mam vetsi tlapu, nastavitelna hmotnost a nastavovatelny DPI a taky presna.
 
..... nastavitelna hmotnost a nastavovatelny DPI a taky presna.
Nastavitelna hmotnost ?! :rolleyes: Existuju take PC mysi ?
======
Kym moja stara mys mala 1x AA battery, novsie modely bezdrotovych uz maju minimalne 2x AA , alebo vstavany akumulator.
Trackball ma iba 1 x AA batery, aj to bol dovod, preco som si ho vybral, ale napokon som zistil, ze to nebolo vobec podstatne,
pri praci totiz stoji na mieste bez pohybu.
Krutim-motám palcom iba s modrou gulickou.
 
Chcel som od dcery puberťáčky, nech vyskuša moj novy trackball so svojim NB.
Odpoved:
Ona ma touchpad, jej to stači a trackball aj myš, uz pouzivaju iba neschopáci ako ja, ktory sa uz nevie naucit nove veci, ako je napr. aj Tačped.
Takže tak.......o_O
 
hehe :D Mám k MBpro i myš bezdrátovou Magic Mouse 2, která taky umí gesta, ale nějak mi nesedla. Takže touchpad. Ale u pracovního NTB PC mám celkem obyčejný herní zvíře, touchpad na starším PC mi nesedí vůbec
 
Surface ... je u mna to co bol trackball, rad by som vyskusal, kupil, chyba mi odvaha a neviem ci sa oplati investovat tolko penazi.
Ako si spokojny Ty ? Vykon adekvatny cene ?
V porizeni Surface nevidim moc potrebu odvahy. Uz pred tremi lety, kdyz jsem si porizoval pracovni notebook jsem pokukoval po tabletovych zarizenich, ale prislo mi, ze jich v te dobe bylo jeste malo s dostatecnym vykonem. Tenkrat jsem si poridil Lenovo ThinkPad Yoga (12.5"). ale nyni uz byl relativne rozumny vyber, tak uz jsem do toho sel.

Jestli je vykon adekvatni cene, to zalezi, co si presne predstavujes pod tim vykonem. Hruby HW vykon to ma normalni jako spoustu podobnych zarizeni, ultrabooku a notebooku, ktere maji proste odpovidajici HW. Za to se sama o sobe ta cena nevyplati. Ale ja proste chtel neco, co bude lehke a nebude me trapit to nosit do prace a domu, kdyz budu potrebovat. Notebooku jsem se nanosil dost, kdyz jsem jako pracovni jeste mival 15" kravy od Dellu.

Za stejne i nizsi penize si koupis i lepsi notebook, ale me to takto staci a s mobilitou jsem spokojen. Mam variantu s i7, 16 GB RAM a 256 GB SSD. Coz je asi druha nejvyssi konfigurace, co prodava treba Alza. Nicmene ja to kupoval primo pres Microsoft, takze me to vyslo podstatne levneji.

Kazdopadne Surface patri spis k tomu drazsimu na trhu a ne nutne opodstatnenemu. Pokud by si nekdo chtel porizovat podobny tablet a nebyl si tim moc jisty, asi bych mu doporucil zacit s necim, jako je Acer Switch Alpha 12, coz je po strance HW temer to stejne a skoro za polovicni cenu. Ba dokonce ma zcela pasivni chlazeni, coz Surface nema. Zrejme se sice pri zatezi bude vic zahrivat a podtaktovavat, ale zcela pasivni chlazeni jen zavidim. Ja jsem dost haklivy na zvuk vetraku PC (proto mam napr. i domaci PC chlazene radeji vodou).

Ja treba bezdratovou nesnesu uz jen kvuli tomu nabijeni (a nevim jak ted) ale drive ty bezdratovky byli dost nepresny, co se tyce hrani CSka atd.
Nemyslim si, ze by dnes ty mysi mely byt nejake nepresne. A nabijeni by nemelo byt hrozne, kdyz si neporidis tu MadCatz, co mam ja :D. Ta Logitech v praci vydrzi na baterky zhruba pul roku.

Ale ja jsem si rikal, ze jednou uz mame 21. stoleti, ze je nejvyssi cas se tech kabelu zbavit. Vzdyt to je hruza, vsude porad same kabely. Hnusne to je, uklizet se okolo toho poradne neda, prekazi to ... uz aby byla bezdratove i to napajeni :D.
 
Nemyslim si, ze by dnes ty mysi mely byt nejake nepresne. A nabijeni by nemelo byt hrozne, kdyz si neporidis tu MadCatz, co mam ja :D. Ta Logitech v praci vydrzi na baterky zhruba pul roku.

Ale ja jsem si rikal, ze jednou uz mame 21. stoleti, ze je nejvyssi cas se tech kabelu zbavit. Vzdyt to je hruza, vsude porad same kabely. Hnusne to je, uklizet se okolo toho poradne neda, prekazi to ... uz aby byla bezdratove i to napajeni :D.

Ono, jak říkám, dřív ty bezdrátovky byli dost nepřesné, hlavě co se týče hraní CSka atd. jinak řečeno, jemné pohyby pixel po pixelu ty myši prostě neuměli a asi ty bezdrátovky nejsou dobré i teď (ono když se podíváš, tak hráči používají výhradně drátové).
Další věc, ono to dobíjení by nebyl až takovej problém, pokud hraješ hry for fun, nebo tu myš používáš na práci, proti tomu nic nemám, ale jakmile prostě hraješ trošku víc než for fun a nenasere nic víc, když se ti "zrovna" vybije baterka atd. takže asi tak.
 
To mi teda povez co je a co neni hrani "for fun". I hrani v klanu a na turnajich je for fun. A pokud ne, tak ma clovek neco spatne v hlave. Mimo kategorii "for fun" bych zaradil pouze ty, co se hranim zvladnou uzivit nebo se o to aspon pokousi a tech je veru velmi malo. Ja chapu duvody, proc profesionalni hraci nehrajou s bezdratovymi. Ale pro drtivou vetsinu beznych lidi to nejsou relevantni duvody. Samozrejme starat se o baterky je relevatni duvod.
 
Nema smysl se tu dohadovat, osobne jsem bezdrat driv zkousel a dratova je dratova a rekne to kazdej hrac. Mimo jine www.twitch.tv ukaz mi ze streameru kdo pouziva bezdrat. Ukaz mi z hracu na poli gamingu kdo ma bezdrat. Nemusi to byt profi hrac, treba napric tuzemskou scenou. Ucastnil jsem se nekolika tuzemskych turnaju/lanek a nikdy jsem nevidel ze by nekdo hral na bezdratu. Logicky, asi to ma nejakej duvod. Jak uz jsem rekl, nikomu neberu pouzivani bezdrat mysky, ale hraci v tomhle maji jasno a nema smysl se o tom dohadovat, hlavne co se neprakticnosti tyce.
Tobe vyhovuje bezdrat, hracum dratova. Tak to ma byt, tak to je. ;)
 
Logicky to vubec duvod mit nemusi, jako by se snad lidi obecne chovali vzdy logicky ;). Jasny, v pohode. Vsak at si kazdy hraje cim chce. Ale to Ty rikas, ze bezdrat je fuj ;). Mimochodem, ja se za "hrace" povazuju take a proste s tim hraju. Byt nehraju FPS hry.

Jinak kdyz uz zminujes ten Twitch - posledni dobou fakt nechapu. Prijde mi, ze misto aby lidi hrali hry, tak radsi jen koukaji, jak ostatni hrajou. Nechapu, co je tohle za dobu :confused:. Ikdyz ... vlastne je to jako s koukanim na fotbal a hokej.
 
Ano rekl a taky jsem rekl ze je fuj pro hrace, coz je pravda. Takze pokud me citujes tak uz se vsim vsudy. ;)
Ted s nadsazkou, pokud hrajes "hledani min" tak tam je to opravdu jedno.
Ohledne twitche, ve sve podstate sis odpovedel sam. A ono twitch ma taky sirokou skalu vyuziti. Z 99% je v TV velky prd a ja twitch vyuzivam jako zabavu. Tudiz sleduju streamery, kteri jsou zabavni. A osobne sleduju jen zahranicni, to je uplne jinej level (Lirik, GiantWaffle, ShortyyGuy, tyhle hlavne), hraji spolecne a hraji hry ktere me bavi, navic informuji o novinkach a dalsi vec, zdokonaluji si anglictinu. Nekdo vyuziva twitch sledovanim profi-hracu aby vylesoval svuj osobni skill ve hrach a tak dale a tak dale. Mimo jine, porovnavat by jsi mohl i 60Hz monitor vs. 144Hz monitor a ano je v tom zatracene velkej rozdil, podobne jak v tech mysich.
 
Mimochodem, ja se za "hrace" povazuju take
A reknu to jeste jinak.
Je hrac a hrac. Hrac ktery hraje 2x za tyden nebo ten ktery hraje kazdy den. Ten ktery hraje hledani min a ten ktery hraje counter-strike.

Stejne porovnani je u ridicu. Je ridic a ridic. Tohle tvoje porovnani krasne pasuje na nasledujici. Ja jezdim jako ridic myslim si normalne, tudiz jsem si dal na auto klasicky kotouce ATE, napriklad @Vitus jezdi trosku jinak (nechtel jsem rict jako prase #sorryjako :D ) proto ma na aute keramicky EBC. Pritom jsme oba ve sve podstate stejni ridici a ani jeden nejsme zavodni ridici. Chapes pointu?
 
Jezis marja, odkud myslis, ze jsem, z Marsu? :D To, ze dnes uz nehraju 40-50 hodin tydne jako jeste relativne nedavno, ze me nedela svatecniho hrace "hledani min". Ano, uznavam, ze nehraju tak akci hry, jakyma FPS jsou. Nicmene je treba si priznat, ze FPS hry uz dnes nejsou majoritou na poli online PvP hrani.

Ale pojdme to dal uz nerozebirat. Ja myslim, ze si nutne uplne neprotirecime, jen se obcas v nekterem aspektu nazorove nesejdeme ;).
 
Rekl bych to trosku jinak. ;)
Ja a vetsina hracu preferujeme kvalitu v podobe dratovych mysi. Ty preferujes pohodlnost v podobe bezdratu. Viz. priklad s ridicema. Takze asi tak. ;)
 
Páni, Ter Leeloo II a dJn3o. Ja vašej hernej konverzácii absolutne nerozumiem :( , ale baví ma to čítať ;).

Moja puberťáčka mala pravdu, som už fakt neschopák súčasnej doby :confused:
 
Back
Top