• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér ALU pedály na Mazda 6 GL 2018/19 2.5L AT

Atronoss

výkonný člen KLANu
127
Nemá prosím někdo přehled o doporučených cenách za ALU pedály pro M6 GL 2.5L AT?

Z toho co je na oficiálním webu Mazdy nejsem moc moudrý, jednak jsem četl, že můžu koupit jen pedály, tedy bez opěrky nohy, ale na webu to rozepsané není, a druhak tam mají napsáno pouze:
  • Brzdový pedál - alu
  • Brzdový a spojkový pedál - alu
...a plynový pedál nic? :)

Tak bych se rád zeptal, zda někdo ví, kolik stojí:
  • Opěrka nohy + Brzda + Plyn
  • Pouze Brzda + Plyn
...a případně kolik času je s tím spojená práce.

Děkuji.
 
Ja som kúpil niečo takéto z alíka (dokonca mám na každom nápis CX-5) a som úplne spokojný. Originál je strašne predražený a netuším, čo by mohlo byť v tej cene, keďže aj tie čínske sú hliníkové a dosť štedro pogumované. Občas sa niekto sťažuje že sa ten hliník odlepí od gumy, ale to sa dá riešiť a môže sa to stať aj s originálom za X-tisíc.

Čo sa týka montáže, tak opierka nohy sa lepila obojstrannou páskou o koberec, takže 10s práce, plyn sa nasunul na ten pedál čo tam je (10s) akurát z brzdy sa musela dať dole tá guma čo tam je a dosť ztuha narvať tú čínsku (je to hliník s gumovou mažetou zozadu) takže asi 2min práce (keby som vedel že treba dať dole tú originál gumu tak minúta).
 
Díky za informaci. Přiznám se, že zatím to mám tak, že když už kupuji auto za milión, tak bych rád aspoň ze začátku všechny díly originální. Mám i cenu za plyn + brzdu přímo od prodejce, ale moc se mi nezdá, je dost v rozporu s tím co je na webu, jenže tam je to zas tak záhadně napsané.
 
2.1 MC Brzdový a spojkový pedál - alu Pouze pro manuální převodovku BHR1-V9-097F
2.2 MC Brzdový pedál - alu Pouze pro automatickou převodovku K0E1-V9-093A
2.7 MC Opěrka chodidla - alu pro MT a AT BHR1-V9-095A
2.8 MC Plynový pedál - Alu pro AT a MT BHR2-V9-091C
 
Děkuji, tím pádem ta cena +/- sedí... zrada je opravdu v tom, že na oficiálním webu Mazdy prostě opomněli plynový pedál, respektive není součástí těch dvou nabízených sad.
 
aktuálně jsem po mazdě vysomroval slevu a pedály mám komplet na manuál včetně opěrky nohy za 5000Kč včetně dopravy,což je cca 1200Kč sleva. Nechtěl jsem též ty nasazovací z Aliexpress...působí to jako aušus..hlavně ta opěrka nohy co tam moc nedrží na suchý zip. Po montáži postnu fota a info k montáži a zhodnocení.
 
Tak jak jsem slíbil, tak doplňuji.
Mám originál pedály za 5000Kč po slevě.
Montáž/ spojka + brzdový se pouze nasadí, ale chce to hodně síly na přetáhnutí gumy.
Odkládací + plynový se vrtají, ale nic složitého. Vrtáno na místě bez nutnosti pedál odpojovat.
Dojmy: Vyjma hezčího vzhledu nic nepřináší. Naprosto stejně se ovládají jakoo gumové a na mokru též vržou o podrážku.
Závěr: koupě nelituji. Je to prostě skrášlující prvek tohoto krásného auta a mě se líbí více než ty z aliexpress.

20200919_082120.jpg
 
Jenže ty z Ali jsou designově úplně stejný. Jen prostě horší kvalita a jako bonus se nemusí nikde nic vrtat. A za směšnou cenu.
 
Tak jak jsem slíbil, tak doplňuji.
Mám originál pedály za 5000Kč po slevě.
Montáž/ spojka + brzdový se pouze nasadí, ale chce to hodně síly na přetáhnutí gumy.
Odkládací + plynový se vrtají, ale nic složitého. Vrtáno na místě bez nutnosti pedál odpojovat.
Dojmy: Vyjma hezčího vzhledu nic nepřináší. Naprosto stejně se ovládají jakoo gumové a na mokru též vržou o podrážku.
Závěr: koupě nelituji. Je to prostě skrášlující prvek tohoto krásného auta a mě se líbí více než ty z aliexpress.

Zobrazit přílohu 31434
Taky jsem tehdá zainvestoval a koupil origo, ale z USA abych shodil cenu. :) Jediný co mě ale vadilo byl plynovej pedál. Tehdá v tom 2014/2015 co jsem to montoval měl při namoknutí mých bot neuvěřitelnou tendenci stát se klouzavou plochou jak led (neměl v sobě gumový špunty).
Ale jinak mě překvapila výdrž. Po cca 90000km stačilo umejt mokrým hadrem bahno a byly jak nový
 
Jenže ty z Ali jsou designově úplně stejný. Jen prostě horší kvalita a jako bonus se nemusí nikde nic vrtat. A za směšnou cenu.
Já to vrtání beru právě jako bonus. Je to starodavny system upevnění který ve mě budí pocit kvality. Cena trochu úlet ale zase je to na stálo. A plynový pedál mi tedy neklouze. Ale fakt je to jen designovka.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Jenže ty z Ali jsou designově úplně stejný. Jen prostě horší kvalita a jako bonus se nemusí nikde nic vrtat. A za směšnou cenu.
Já to vrtání beru právě jako bonus. Je to starodavny system upevnění který ve mě budí pocit kvality. Cena trochu úlet ale zase je to na stálo. A plynový pedál mi tedy neklouze. Ale fakt je to jen designovka.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
A nemáš ten plynovej pedál navrtanej blbě ? Jako pro automata? Manuály se uchycují takhle
Screenshot_20201110-110125.png
 
Podívej asi jo Mám to na obou stranách uprostřed ale nevím v čem by to mělo vadit. Řídí se stejně dobře jako při těch původních.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Back
Top