• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Android 10" navigace

Miop

člen KLANu
34
Ahoj,


chcem napísať recenziu, no trochu požiadať o pomoc, poprípade záujmu aj predať.. :)
17.6.2017- rádio už funguje ako má. Takže príspevok berte ako recenziu ;)

Keď som dostal do rúk Mazdu CX-5 (pred face liftom), tak jediné, čo má najviac sr.lo bola neskutočná predpotopná navigácia ktorú Mazda montovala do aut.. So skúsenosťami z predchádzajúceho auta, som si našiel na Aliexpress-e andorid navigáciu a aby som netrochárčil tak rovno s 10" displejom ! Jedine čo mi súdruzi z Číny zabudli povedať je že to nespolupracuje s BOSE. Teda je to ako kdeby 2x zosilené. Takže, pri najslabšom zvuku to hraje stále o niečo hlasnejšie, ale hlavne počuť šum a pukanie.. So zvyšujúcim hlasom sa to stráca, aj tak ma to hnevá.. Inak všetko ostatné šľape na 100%. Našťastie to to už vyriešené.






Inak zhrnutie:

Všeobecné info: MST786 Cortex A9 Dual Core, RAM 1GB, Android 4.2.2,

Výhody:
- Android 4.2.2 (možnosť personalizácie)
- 10“ kapacitný monitor s multidotykom, 1024*600
- podporuje originál joystick (využiť sa dá iba pri rádiu)
- akákoľvek navigácia (Sygic, IGO, Waze, Google maps...)
- ovládanie z volantu
- zobrazuje zadnú kameru
- dajú sa meniť originál nastavenia auta
- ukazuje ktoré dvere sú otvorené
- ukazuje čas! Kto má originál rádio, vie o čom hovorím. :D
- Prehráva asi všetky formáty zvuku a videa.
- 2 USB vstupy + microSD v prednom panely + vnútorná pamäť 8GB
- možný príjem 3G signálu (potrebný 3G USB prijímač ) s možnosťou Wifi-Hotspot
- vstavané Bluetooth a Wifi
- Mirror link
- a vlastne si tam môžete nainštalovať skoro všetko.. využívať to aj tak nebudete (osobná skúsenosť)
- možnosť pripojenia DVR aj DVB-t (ja to nemám)
-má sleep mode až 1h. Čo znamená, že keď vypnete motor a po následnom naštartovaní do 1h, tak rádio sa zapne za cca 3s. Ako originál.

Nevýhody

- android (niekomu nemusí vyhovovať)
- dlhší štart ako pri originál rádiu ( ALE rádio a obraz zo zadnej kamery funguje od prvej sekundy)
- pre niekoho veľkosť displeja. V noci môže rušiť – dá sa vypnúť, alebo si zapnete aplikáciu, ktorá ukáže iba čas na čiernej obr.
- nemá CD/DVD prehrávač (pre mňa výhoda)
- nemá fyzické tlačidlá ani fyzický ovládač hlasitosti. Všetko dotykové
- nekomunikuje s originál USB portom. Riešiteľné

obr:
 
Poslední úprava:
Hmmm..... je to namontovane namiesto povodneho display, alebo je to postavene iba pred display ?
Ani to tam velmi nešpatí ;)

Ked problemy sposobuje Bose, ja by som ho kludne zamenil, aj tak to nehra bohvieako dobre (aspon v mojej mazde nie :()
Ja myslim, ze problem bude v navigacii, vyrobky z číny sú tak pol /na pol,
alebo to funguje bez chyb, alebo je to šmejd s chybami, ale to už vieme všetci.
 
Je to namontovane namiesto originalu.. v podstate plug and play a pasuje len do cx-5..
Myslim si, ze to bude v Bose, pretoze su v ponuke navigacie, kde pisu ze podporuju Bose a viem, ze mame namontovany zosilovac Bose pred spolujazdcom.. takze je tam jeden clanok navyse oproti beznemu radiu.. Ale na 100% to neviem.. trebalo by vyskusat bez Bose.
 
Bose, ja by som ho kludne zamenil, aj tak to nehra bohvieako dobre
vždycky když tohle někdo napíše si říkám, co by jako od OEM muziky v autě chtěl? Všechna BOSE, co jsem slyšel v GH hrála skvěle a BOSE v mojí GJ to jenom potvrzuje. Skvěle, myšleno, skvěle na to, že to někdo ve fabrice namontoval do auta. Samozřejmě si umím představit ještě lepší reprodukci, ale je mi jasné že budu muset investovat, pokud ji budu chtít mít v autě.....

asi tak jako by někdo frfňal nad tím, že mu ve fabrice nedali závodní brzdy....

pardon za off topic :)

jinak zcela chápu autorovy pohnutky pro pořízení této tabletové navigace, infotainment v před FL verzích GJ i KE jsou synonymem pro pomalost a možná i nepřehlednost. Mě na tom odrazuje Android a samozřejmě nekomunikace s BOSE, jinak bych o tom vážně uvažoval taky. Viděl jsem konkrétně tuto věc v chodu a tváří se to uživatelsky příjemně, není to žádný bastl, vypadá to na první pohled jako origo
 
Poslední úprava:
Já jsem s nim spokojen.Ano, , načítání je pomalejší a mám s BOSE.dvojté zesílení se ovládá na displeji dotykem.Ale mám ho z Čech a záruku a servis.
 
Milda6 - kupoval som to vyse roka dozadu. Pozeral som aj lokalnych predajcov, ale nikto neponukal 10''.
Ale vnukol si mi 2 myslienky... heh.
Jedna ze vratit origo radio a skusit to tam stlmit.. mozno to ostane nastavene v zosilovaci.. alebo oslovit predajcu navigacii co ma s tym skusenosti..

Vitus- android nesedi kazdemu, to je pravda, hlavne v aute, ale robia sa aj s wince. Start je rychly, mal by byt stabilny ako original.. ale opat ta grafika a moznosti..

Inak original zvuk Bose ma nijak neurazal.. nie som nejaky audiofil. Len to jemne praskanie teraz ma stve. Paradox je,ze je to pocut iba pri nizsej urovni zvuku.. co mam ale casto..:eek:
 
vždycky když tohle někdo napíše si říkám, co by jako od OEM muziky v autě chtěl? Všechna BOSE, co jsem slyšel v GH hrála skvěle a BOSE v mojí GJ to jenom potvrzuje. Skvěle, myšleno, skvěle na to, že to někdo ve fabrice namontoval do auta. Samozřejmě si umím představit ještě lepší reprodukci, ale je mi jasné že budu muset investovat, pokud ji budu chtít mít v autě.....

asi tak jako by někdo frfňal nad tím, že mu ve fabrice nedali závodní brzdy....
pardon za off topic :)
Nie som ziadny audiofil, aby som sa vyzival v technickych datach a kHz v audio zariadeniach v aute.
Mam doma 2 auta , mazda ma Bose 9x repro + subwoofer a a to druhe ma obycajne audio s 6 x repro, ale zvuk z neho vychadzajuci je o 3 triedy lepší , ako v mazde.:(
Vsetky mnou nastavitelne hodnoty su rovnako nastavene.
Preto je moj postoj negativny k Bose.
 
Praskání bude špatným odrušením.
Poslouchali jsme na sraze. Přesně tak mi praskalo, když jsem připojil NEBose rádio do BOSE aparatury.. Už úvodní znělka po zapnutí byla na GH hodně hlasitá :)
Takže buď sehnat pro BOSE, nebo si pohrát se zesíkem..
 
Taaak, nakoniec sa mi podarilo vyriešiť problém so zvukom.. samozrejme to bolo dvojitým zosílením.. ako som nakoniec zistil, k rádiu som mal aj iný výstup, ktorý nie je zosílený.. jedine to trebalo poprepájať..
Takže teraz je zvuk bez praskania a pukania.. a ide to aj potichu. :cool::D.
Dokonca som náhodne našiel ďalšiu užitočnú featuru, že to má časovač na režim spánku. Takže napr až hodinu to "spi" a po štarte sa to zapne za cca 3s. Výhoda je, keď často odbehujem z auta a štartujem, tak sa to nemusí zapínať 30s.
Takže odporúčam :pompous:
 
Back
Top