• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Automatické stěrače / senzor / (ne)funkčnost

Toto mohu potvrdit, hlavně s tím blázněním teda, takže očividně vlastnost, holt ne všechno je dokonalé. Sám to řeším tak, že když se stěrače zblázní, tak je vycvaknu a znovu dám do polohy auto a pak to zase funguje v pohodě.
 
Takže to bláznění je běžný jev? :D Taky jsem nad tím přemýšlel, říkal jsem si, jestli tam třeba náhodou není kratší stěrač, který by špatně stíral senzor, ale zatím jsem to neměl čas kontrolovat :)
 
Já musím říct, že jsem naopak překvapen, jak solidně to "rozhoduje" o intenzitě stírání. Faktem je, že když kapne na prostor čidla a jinam ne, tak to logicky stírá, že..S tím člověk musí počítat. Já to mám tedy na 90% vypnuté, protože se blíží zima a velmi nerad bych si utrhl stěrače :D

Ale když někam jedu a prší, tak mi to docela vyhovuje :heart:
 
Snad u každýho auta různých značek se kterýma jsem jel v dešti a měli automatický stěrače, tak to mělo tendenci se zbláznit, když bylo zamaštěný čelní sklo u čidla. Stačilo namočit hadřík v IPA (izopropylalkohol), odmastit okno hlavně u čidla a zase to nějakou dobu fungovalo normálně. Problém, ale byl že většinou byly mastný i samotný gumičky na stěrači, takže to pár desítek minut stíralo pěkně i jakš takš fungovalo nastavení intezity na páčce (aktuální Lexus je v tomhle snad najhorší - tam to točítko na páčce je úplně k ničemu) a pak se to zase zbláznilo (buď nestírají vůbec nebo zbytečně rychle)

Je ale pravdou, jak tu někdo zmiňoval, že při vyších rychlostech a zároveň větším množství kapek to fungovalo vždycky dobře.
 
Poslední úprava:
To bych asi taky potvrdil, při vyšších rychlostech a vyšší intenzitě deště to funguje skoro výborně, jinak to ale taky občas zlobí..
Ale jak už tu bylo zmíněno, taky na chvilku pomůže vypnout a znova zapnout automatický stěrače a většinou se to vzpamatuje..
 
Ja som na tu automatiku rezignoval uz davnejsie uplne. Odkedy mam na celnom skle aplikovane tekute stierace a do ostrekovacov davam AngelWax Clarity s podporou tekutych stieracov, tak okno utieram stieracmi len vynimocne.
 
Zaujímavé, mam 2009 a poloha auto mi nevyhovuje vôbec, moc vody necháva na okne a zotre len občas, stierače su bosch a na vreckovku nenechávajú žiadnu špinu. Radšej používam ďalšiu polohu
 
Back
Top