• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

manuál Spojka 2020 CX-5 2L benzín manuál předokolka

excooll

nový člen
17
Zdravím,

s mojí 2020 CX-5 2L benzín se snažím jezdit slušně a citlivě, ale sem tam třeba předjíždět ten motor otáčky rád a funguje skvěle, vlastně celé auto. Jen spojka je taková ... Hlavně z jedničky na dvojku to občas zatřese motorem popř i škubne trochu autem, nebo v hodně vysokých otáčkách zase trvá chviličku nevím 0,4 sekundy třeba než se pořádně zakousne. Kolik se udává životnost spojky ? A máte nějaký zkušenosti? Jasně že ji můžu zničit za 5tkm. Ale mám řidičák 11 let a nikdy jsem u žádnýho auta spojku neměnil a řídil jsem docela často. Zase pravda že moje poslední auto mělo 900kg a tohle je těžké. Možná moje zvyky řazení nejsou moc crossover friendly. Ale zase manuál mám rád. Jednu trasu sem jel 1890km na jeden zátah do Ruska a automat mi nechyběl. Spíš v Moskvě v kolonách bych ho ocenil, protože to furt člověk řadí jedničku neutrál co 5-10 sekund.
No auto je to skladové, když jsem si to od dealera převzal párkrát mi to na křižovatce zdechlo párkrát sem to zase trochu nesmyslně "vytočil" než jsem si zvykl kde to zabírá, kolikrát člověk rozespalý někam jede... No ale tak 20x max. za celou dobu co to mám. Dobrá příhoda je: Jednou jsem dokonce talent zatáhl ruční brzdu nechal nastartováno, že vylezu a jen si něco venku vezmu a samozřejmě jsem tam měl jedničku a jak jsem vstal od sedačky tak jsem si pustil spojku a k mému vypatlanému ránu jsem si div nedal dveřma do zubů. Budiž poučen, palubní počítač ten motor po solidním škubnutí vypnul logicky :D Jak z filmu Jáchyme hoď ho do stroje - to se stává jednou za deset let! :D No každopádně snad i když je to těžký stroj by to trochu horšího zacházení viz. výše mělo přežít v klidu ne? Někde jsem vygooglil že spojka + práce u mazdy je do toho 30k. Jakože zaplatit to - to zaplatím. Ale jako, proti mým starým autům bych teda potom měl strach s tím nějak víc "jezdit" :D Tyhle vtipné příhody jsem napsal na pobavení. Plus tak každý se nějak sžívá. Teď už se moje mazdička má lépe. Jakože ta spojka funguje, drží a neklouže za jízdy, jen je taková zajímavá v těch situacích co jsem popsal. Bral jsem ji hlavně že mám dva metry a dobře se mi sedí vpředu i v zadu, komfort všechno pohoda, ticho i při vyšších rychlostech. Motor skoro neslyším. A taky mám zato že tyhle kategorie aut by měli být trochu bytelnější vůči terénu i vůči zacházení ne? :)
 
Back
Top