• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Automatické svícení

Podysek

nový člen
2
Zdravím potýkam se s "problémem" u mě M6 GY 2006 spočívá v automatickém rozsvícení světel ihned po otočení klíčkem(nemám polohu auto), a chtěl bych se zeptat zda jde vyměnit jen jednotka světel za jinou která nemá funkci rozsvícení po otočení nebo budu muset nějak oddělávat čidlo na čelní sklo a páčku

Screenshot_20240323_101005_Gallery.jpg
 
Ahoj,
jednotku lze vyměnit. Řešil jsem před cca 5 lety. Našel jsem na nějakém ruské fóru číslo jednotky, kterou jsem potřeboval pro správnou funkčnost DRL. Světla mi teď svítí pouze v poloze s ikonou obrysových světel, nebo AUTO v případě, že se setmí. Tu jsem pak z Německa přes eBay objednal. S původní jednotkou mi také světla svítila furt. Po nějakém googlení jsem zjistil, že touto jednotkou jsou vybaveny vozy pro trh, kde bylo v době výroby svícení zákonem vyžadováno, např. ČR.

Kouknu pod volant a pošlu ti číslo jednotky, kterou máš hledat. To by ti mělo pomoct. Případně se pak můžu podívat po tom ruském fóru. Hledání zabere nejvíc času. Výměna je pak celkem jednoduchá.
 
Ahoj,
pokud dobře vidím, tak máš jednotku GR1C 677R0A s indexem C, potřebuješ najít jednotku GR1B 67890A s indexem B. Ta ti zajistí, jak jsem psal v předchozím příspěvku, i když s chybou, že ti světla budou svítit jen v poloze s ikonou potkávacích světel, nikoliv obrysových. Ruské fórum jsem nenašel.
 
Back
Top