• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Predne stretavacie svetla - nesvietia

ju8lo

nový člen
8
ZDravim , prosim vas potrebujem radu , mam m6 gg 2006 , mam problem že ked manualne zapnem svetla tak mi nesvietia predne stretavačky ale zadné svietia , ... ked dam na pačke do polohy AUTO , tak cez den nesvietia ani jedny ( to je OK ) a vtme sa zapnu aj predné aj zadne . , Trapi ma to že nedokažem manualne zapnut predne stretavačky . Stretol sa s tým niekto ? Tie svetla maju nejaku RJ ( nemam xenony ) . Dakujem za rady.
 
Koukni pod volant. Bude tam s největší pravděpodobností řídící jednotka světel s přepínací páčkou pro funkci stálého svícení ;) Záleží pro jaký trh je vozidlo vyrobeno.
Popřípadě očistit kostry v motorovém prostoru a kouknout na dráty ke světlům a jednotce.
 
ako to vyzera ? pod volant myslis ku poistkam ? alebo doslova tam kde si nastavujem zdvich volantu ?Dikii
 
Na GG jsem ji měl přímo pod volantem, jak jsou kabely, nikoli u pojistek.
Vypadá zhruba takto nějak:
IMG_9676.JPG
 
.. typ GR1N 67560 CONTROL UNIT -BCM
K0216
05K11 , nahcadza sa na vodičovej strane , je za poistkami .... mysliš že može byť zla ? Lebo akože normalne mi tam kondenzuje voda a bola v tych konektoroch ! :D ... tato jednotka ovlada všetku elektroniku v aute že ?!
 
Druhů jednotek je hodně, záleží jestli máš před fl či FL, pro jakou zemi vyrobeno atd..
Já měl řj světel (LIGHT UNIT) u halogenových GG FL pod volantem a také o této jednotce hovořím z hlediska přepínače.
BCM je jiná jednotka ano může být chyba naprosto kdekoli. Takto na dálku těžko soudit.
Osobně bych šel po kostrách a jednotce světel a až pak dál řešil další možné příčiny.
 
kamo , dens som sa nato dival , zapol som to ... a normalne ked potočim klučom ( nenaštartujem ) , tak len počujem ako zopina a vypina relatko , a budiki si robia orchester , vypnem klučik , a svtla stale svietia , nereaguju nanič :D , iba ked vyberiem relatka , tak vtedy nesvietia ... podla mna to je touto jednotkou čo som ti napisal , žiadnu inu tam už nemam okrem RJ MOTORA ,
 
Back
Top