• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Baterie nabitá, startéru se nechce

Kupo

rodinný člen KLANu
240
Mazdar vsem,
dneska mi auto vypovedelo sluzbu a nenastartovalo. Kdyz jsem meril baterku tak je plne nabita. Pri otoceni klicku na start se starteru moc nechce. Pri delsim drzeni startu se tak tak prevali pres uvrate pistu.
Nevite cim by to mohlo byt? Jestli to nejsou uhliky ve starteru nebo nekde jenom upadeny kontakt, popripade jestli ma nekdo podobne zkusenosti?

Edit: novy poznatek: Za studena startuje...
 
Poslední úprava:
Tak dneska asi odesel starter uplne.... otocil jsem klickem a nic se nedeje... nekdo nejaky tip?
 
Bohuzel M3 BK. o vikendu jde auto pod kudlu tak snad to budou jenom uhliky.... Starter jakobi ma tendenci vyjet ale vubec netoci...
 
Tak dneska sel starter ven. Sice to byl boj ho tam v tech dratech a hadicich vubec najit natoz se k nemu vubec dostat, ale nakonec je venku:cool:. Zkousel jsem ho primo na baterce a netocil ale jenom vyjizdel ven. Po rozebrani a vycisteni jsem to zkusil znova, protoze uhliky byli OK a uz i toci:cool:. Jeste jsem ho profoukl vzduchem pro jistotu. Jenom jsem nemel cas ho dat zpet abych vyzkousel naostro v aute, ale to snad az zitra:). Pak sem nahodim jeste nejaky fotky, treba to nekomu nekdy pomuze kdyz by mel stejnej problem ;)
 
Tak tady jsou ty fotky ;)
Operace najdi starter :D
20151010_130824.jpg
Starter konecne venku. Byl uz docela obrezlej, ale nic vaznyho, prece ma uz neco za sebou.
20151010_141303.jpg 20151010_141313.jpg
Stacilo jenom ocistit a profouknout. Trosku jsem ty uhliky jeste vzal jemnym smirkem.
20151010_142832.jpg 20151010_142825.jpg
Tady uz je nachystanej zpet do auta. To tesneni dole vpravo je DODO, protoze jsem ho nikde na netu nenasel ze by se prodavalo a to stary se mi rozdrolilo:D
20151011_124408.jpg
Ve finale auto startuje mnohem lip nez pred tim. Tak ze stacilo jenom vycistit starter a uz to bezi ;)
 
Dobra prace, tak snad bude ok. Ja ho mel venku 2x na cisteni...a stejne ve finale nahovno. Pristup fakt desnej. Podlozka taky vydrolena.
 
No, pocitam s tim ze urcite pujde jeste nekdy ven ale tak uz vim jak na to aspon :)
 
Back
Top