• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Benzín, zavěšení motoru (uložení, silentbloky)

remisa

člen KLANu
73
Ahojte,
pořád a stále řeším svůj problém s lehkými vibracemi v interiéru na volnoběh (2.5 MZR). Napadlo mě neřešit otáčky, protože zatím nemám srovnání s jiným stejným motorem a raději se soustředit na 3 silentbloky motoru. U Mazd do roku 2007 prý odcházeli často. Tady nevím. Našel jsem je v nějakém eshopu všechny 3 za 4 500kč, což není moc, ale měnit je jen tak pro nic za nic nechci.
Máte s nimi někdo zkušenost? Měnili jste? Je nějaký test jak poznat že je některý z nich špatný? Pohledově mi přijdou všechny 3 ok.
Díky, M
 
Já mám za to, že to dělají vyměklé silentbloky na tlumičích výfuku.Jak jsem teď koupil 2.5 tak mě vibrovalo dost hrůzně celé auto i výfuky se třepaly. Tak jsem trochu přitáhl škrpáskou a vibrace v podstatě zmizely. Asi jsou ty gumy už moc měkké a umožnují se výfuku roztřepat a ten pak roztřepe celé auto.Není tam vlnovec a tak se vibrace víc přenášejí na výfuk.Akorát zatím jsem je nikde nenašel
 
Tyjo, to by byl dobrej zazrak, vymenit gumy na vyfuku a hotovo. Byl jsem pod autem, ale poznal jsem prd:) Co to je skrpaska?
 
Z mobilu mi nejdou pridavat fotky (z galerie v telefonu).. Jen mi vyskoci ze muzu neco fotit a vlozit to sem

No kazdopadne, dneska 89 stupnu chladici kapalina a otacky motoru se pohybovali v rozmezi 648 az 670 na volnobeh
Vetracek na nejnizsi stupen, potkavacky a radio bylo zapnuto
 
zdencek : ty gumy by meli mit oznaceni Bosal 255-170. Maji je skoro vsude. Do konce tydne je koupim a zkusim vymenit. Pak dam vedet ;)
 
rizek: muzu te poprosit, jak se ti zase bude chtit, i o dalsi hodnoty? jak bude volnobech tech 650, tak opsat hodnoty Maf (air flow), mrknout v jakych hodnotach ti skace advance timing atd? Dikec ;)
 
rizek: muzu te poprosit, jak se ti zase bude chtit, i o dalsi hodnoty? jak bude volnobech tech 650, tak opsat hodnoty Maf (air flow), mrknout v jakych hodnotach ti skace advance timing atd? Dikec ;)
Ano urcite, zitra po praci nato mrknu, kdyz uz vim jak na to co pujde tak udelam screeny a pak to poslu do prislusneho tematu

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk
 
zdencek : ty gumy by meli mit oznaceni Bosal 255-170. Maji je skoro vsude. Do konce tydne je koupim a zkusim vymenit. Pak dam vedet ;)
To je až moc primitivní řešení problému, takže by to mohlo fungovat... :D
Na to jsem taky zvědavý, určitě pak dej vědět... ;)
 
Tož plastová stahovací páska...mě se ty výfuky na volnoběh fakt hrozně třásly tak na to koukni jestli ti to nedělá taky. A u 2.5 jsou standardni otacky 600-700
 
Obyčejně nejdřív odejde ten hydraulický horní u spolujezdce. Když je vyteklý a vyschlý, vibrace jsou hrozné. Co se týče kvality, tak právě hydraulický doporučuji kupovat jen originál (třeba i z USA), ostatní můžete dát neoriginály.
 
Super, už mám objednáno, o víkendu vyzkouším vyměnit :) Jak jsi měnil? Zvedák, jáma, hever, nebo jsi se tam nasoukal jen tak ?)
 
Ahojte,
pořád a stále řeším svůj problém s lehkými vibracemi v interiéru na volnoběh (2.5 MZR). Napadlo mě neřešit otáčky, protože zatím nemám srovnání s jiným stejným motorem a raději se soustředit na 3 silentbloky motoru. U Mazd do roku 2007 prý odcházeli často. Tady nevím. Našel jsem je v nějakém eshopu všechny 3 za 4 500kč, což není moc, ale měnit je jen tak pro nic za nic nechci.
Máte s nimi někdo zkušenost? Měnili jste? Je nějaký test jak poznat že je některý z nich špatný? Pohledově mi přijdou všechny 3 ok.
Díky, M
Ahoj. Ja som menil silentblok ten hydraulický pri spolujazdcovi, lebo mi z neho vytiekol olej a začali vybrácie. Najskôr som kúpil neoriginál Febest, chcel som ušetriť. Vydržal mi asi dva mesiace. Nevytiekol z neho olej, ale ten hliníkový držiak mi dosadol na gumený doraz silentbloka a začali ešte väčšie vybrácie ako na tom prvom vytečenom. Objednal som teda originál z Partsouq auto parts. Teraz ani neviem, že na volnobeh vrčí motor. Nevravím, že je to tvoj prípad ale mne to pomohlo.
 
Poslední úprava moderátorem:
Včera jsem vyměnil to gumové zavěšení na konci výfuku a dnes jsme byly na výletě a zdá se, že to dost pomohlo.
Ještě se na to zítra víc zaměřím cestou do práce...
Akorát při přezouvání kol jsem si všiml, že jsou i před koncovým tlumičem, ne jen na konci, takže ještě objednám další dva a vyměním je taky, možná pak vibrace zmizí úplně... :)
 
Back
Top