• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Bezklíčový přístup - DTC chyby B109F a B10A5

abx

nový člen
5
Cus, auto stalo asi 10 dni a mezitim se vybila baterie, tak jsem ho chtel nastartovat pres kabely ale na budikach mi zustal svitit cerveny klicek a nejde bezklicove startovani, musim mit klicek ve spinacce, jinak bezklicove odemykani a vsechny ostatni funkce funguji. Auto jsem pichnul na diagnostiku a mam tam 2 trvale zavady B109F - Snimac vniknuti do vozidla a B10A5 - houkacka alarmu. Nesetkal se nekdo s touto zavadou popripade muzete nekdo poradit jak se toho zbavit pripadne co by to mohlo zpusobovat? Musi se to nejak znovu naprogramovat? Mam 2 klice a u obou stejny problem. Dekuji za kazdou radu! :)
 
B10A5 je odpojena siréna vzadu v boku - to má tady na klubu plno z nás protože jsme v noci furt budili sirénou sousedy. (po zamknutí po chvíli 3x bliknou směrovky
A B109F bude pohybový čidlo na d zrcátkem
 
B10A5 je odpojena siréna vzadu v boku - to má tady na klubu plno z nás protože jsme v noci furt budili sirénou sousedy. (po zamknutí po chvíli 3x bliknou směrovky
A B109F bude pohybový čidlo na d zrcátkem
Diky za odpoved, alarm se mi spoustel obcas, ale neodpojil jsem ho protoze jsem se k nemu nemohl dostat, nevedel jsem jak oddelat ten tapec v kufru z boku, takze odpojena neni. A nevis jak se tech chyb zbavit? v Diagnostice jsou to trvale chyby a nejdou smazat.
 
Zkontroluj si konektor nad zrcátkem a vyčistí ho. Velký odpor byla pricinou ze je vyřazen okruh detekce a i sirény.
Pak zkusit odpojit baterku auta na 10 minut, zkusit nastartovat pri odpojení(nebo seslapnout brzdové a znovu zapojit.
Diagnostikou smazout chyby.
 
No každopádně B10A5 je sirena alarmu
a B109F je čidlo pohybu nad zrcátkem jak jsem rikal, chtělo by to z forscanu přesnější kód
Screenshot_2022-01-11_203138.pngScreenshot_2022-01-11_204042.pngScreenshot_2022-01-11_203827.png
 
Poslední úprava:
Back
Top