• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Blikající start-stop tlačítko začne blikat při popojíždění v koloně z kopce na neutrál

DanCZer

výkonný člen KLANu
311
Zdravím ve spolek!
Už podruhé jsem si u auta všiml, že mi začalo blikat oranžově tlačítko Start/Stop v momentě, kdy popojíždím koloně z kopce = mám vyřazeno, jen povolím brzdu, auto se samo rozjede vlastní vahou a po pár metrech zase zabrzdím. Pak se vzdálenost na popojětí zvětšila, takže jsem zařadil dvojku a brzdil motorem a blikání zmizelo. Ví někdo, co s emi signalizace snaží říci? V manuálu jsme to nějak nenašel...
Díky za případné rady!
 
Ahoj, dneska jsem měl stejnou zkušenost, ale nedohledal jsem nikde co mi auto chtělo říct...
IMG_6632.jpeg
 
Poslední úprava moderátorem:
Ptal jsem se na to v Mazdě a dostalo se mi obskurní odpovědi, že na neutrál bych neměl jezdit (LOL). Poté, co jsme vyměnil baterii v klíčku už mi to neudělalo, ale nevidím v to úplně souvislost. Pokud je baterie v klíčku slabá, tak auto buď nenastartuje a musí se klíček dát až k tlačítku Start, nebo případně auto zobrazí informaci o nutnosti výměny baterie. Takže aby tohle blikání byla signalizace vybité baterie je poněkud podivné.
@Bocka Máš deaktivovaný Start/stop? Já ano...
 
Ahoj, dneska jsem měl stejnou zkušenost, ale nedohledal jsem nikde co mi auto chtělo říct... Zobrazit přílohu 47183
Před týdnem se mi při popojíždění v koloně stalo to samé. Po chvíli jsem se ještě dozvěděl, že je špinavý radar a deaktivuje se automatické brzdění. Po rozjetí kolony to po nějaké době zase zmizelo. Jen to nebyla to M6, ale CX-30 a taky nevím co bylo příčinou a co od toho můžu čekat.
 
A víš, co to blikání znamená? V mém případě to jenom blikalo - žádná chybová hláška, nic. V manuálu taky nic, v servisu to samý..
Bohužel ne. Ale ten kluk co mi to vyřešil, tak šel primárně po, teď nevím jestli plynovém, nebo spojkovem, pedálu. Říkal něco o tom, že je v něm nějaký mikrospínač, který tohle blikání start/stop tlačítka může vyvolávat, když je pošašenej. Ale v mém případě to v tom nebylo. A taky to teda bylo v GJ.
 
Ptal jsem se na to v Mazdě a dostalo se mi obskurní odpovědi, že na neutrál bych neměl jezdit (LOL). Poté, co jsme vyměnil baterii v klíčku už mi to neudělalo, ale nevidím v to úplně souvislost. Pokud je baterie v klíčku slabá, tak auto buď nenastartuje a musí se klíček dát až k tlačítku Start, nebo případně auto zobrazí informaci o nutnosti výměny baterie. Takže aby tohle blikání byla signalizace vybité baterie je poněkud podivné.
@Bocka Máš deaktivovaný Start/stop? Já ano...
Ahoj, start/stop nemám deaktivovaný, ale jen klasicky vypnutý tlačítkem.
 
Back
Top