• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Bose Audiopilot

MikeMaster

výkonný člen KLANu
252
Ahoj,

ti co máte M3 ve výbavě Revolution a Revolution Top obsahující audiosystém Bose, přijde vám, že funkce Bose Audiopilot plní svojí funkci ? Já si nemůžu pomoct, ale prostě neslyším žádný rozdíl v tom, když je funkce zapnutá nebo vypnutá.

Oficiální popisek:
AudioPilot®
AudioPilot® (Bose® sound system) is noise compensation technology that continuously adjusts audio settings to compensate for background noise and vehicle speed. The enhanced DSP algorithm allows faster, more effective compensation for unusual situations, such as driving on very rough roads or at high speeds. AudioPilot® reacts only to sustained noise sources, not intermittent ones.

Chápu jak má funkce fungovat a její vliv by měl být nejvíce znám při vyšších rychlostech, např. při dálniční jízde, kdy je okolo auta slyšitelný valivý hluk od kol, podvozku apod. Funkce Audipilot by se měla snažit alespoň částečně eliminovat tento hluk tak, že z reproduktorů vysílá opačnou amplitudu zvuku, čímž by mělo dojít k jeho redukci. Na stejném principu fungují sluchátka s aktivním odluhčněním (Active Noise Cancelling) - mám Bose QC35II a ty fungují naprosto parádně. Ale u Audipilotu v M3 neslyším absolutně žádný rozdíl. Možná jen marketingová funkce a reálný přínos je absolutně nulový.

Chci se jen ujistit, jestli to tak pociťujete všichni nebo zda někdo rozpoznatelně slyšel s touto funkcí rozdíl.
 
BOSE AudioPilot bohužel není BOSE potlačování hluku (jako mám třeba já ve vozíku s bleskem, tam je asi 6 mikrofonů v celém autě - v palubce a u madel nad dveřmi). Je to jen zdůraznění určitých frekvencí v závislosti na okolním hluku, aby nezanikly - mikrofon je tam jeden. Vlastně taková chytřejší regulace hlasitosti podle rychlosti, už od modelu 6 GH a funguje to myslím obstojně.
 
Tak bohužel ani tak žádnou regulaci hlasitosti nijak nepociťuji... schválně se na to ještě zaměřím.
 
Mně na M6 to funguje asi dobře neboť at jedu po okreskách nebo po dálnici,tak nemusím rádio ani zesilovat ani zeslabovat
 
BOSE AudioPilot bohužel není BOSE potlačování hluku (jako mám třeba já ve vozíku s bleskem, tam je asi 6 mikrofonů v celém autě - v palubce a u madel nad dveřmi). Je to jen zdůraznění určitých frekvencí v závislosti na okolním hluku, aby nezanikly - mikrofon je tam jeden. Vlastně taková chytřejší regulace hlasitosti podle rychlosti, už od modelu 6 GH a funguje to myslím obstojně.
Uz GG toto fungovalo vcelku dobre. A ano ani ja tez nic pri zapnuti teto "nevysledoval" :)(


Sent from my SM-T719 using Tapatalk
 
Back
Top